Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Boğazda Tepki Turu

CHP’nin Eceabat’ın Kocadere Köyü’nde

CHP’nin Eceabat’ın Kocadere Köyü’nde düzenlediği Adalet Kurultay alanında içki içilmesine tepkiler büyüyor. Kurultayın ilk gecesi sosyal medyaya yansıyan alkol görüntülerinin ardından ülke çapında bu olaya tepki gösterilmişti. Ak Parti Çanakkale Gençlik Kolları üyeleri ise tepkilerini daha farklı bir yol seçerek gösterdi.

Eceabat İlçesinin Kocadere Köyü’nde Cumartesi günü başlayan Adalet Kurultayı alanında ilk gece birkaç kişinin içki içmesine tepkiler sürüyor. Bu kapsamda AK Parti Çanakkale Gençlik Kolları Üyeleri daha farklı bir tepki gösterisi gerçekleştirdi. Öğle saatlerinde Ak Parti Çanakkale İl Başkanlığı önünde toplanan AK Partili gençler ellerinde pankartlarla teknelere bindi. Partili gençler tepkilerini  teknelere astıkları pankartlar ile denizin ortasında gösterdiler. 4 adet tekne ile denize açılan gençler teknelere büyük afişler asarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi. Bu afişlerde Kılıçdaroğlu bir kuklaya benzetilirken aynı zamanda ‘Kontrollü Başkan’ afişi de en çok dikkat çeken afişler arasında yer aldı.

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Mefail Ceylan konuyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada şunlar yer aldı: “Kimin ne içtiğine hiçbir zaman karışmadık, karışmayacağız ancak geçtiğimiz günlerde CHP’nin gerçekleştirmiş olduğu sözde Adalet Kurultayı adı altında yapılan programda 253 bin şehidimizin kanıyla sulanmış topraklar üzerinde yapılan aleme tanık olduk. 18 Mart Çanakkale Zaferi etkinliklerinde hiçbir zaman görmediğimiz ana muhalefet liderini olmadık bir zamanda Adalet Kurultayı adı altında görünce de şaşırdık açıkçası… Yıllar sonra sözde adalet adı altında manevi başkentimiz olan Çanakkale’ye gelen Kılıçdaroğlu, etkinliklerine utanç verici kareler ile başladı. Atlet giyip kendisini halkçı addeden ana muhalefet liderinin, Çanakkale ruhunu anlayamamış olup aslında halktan bir kez daha ne derece uzak olduğuna şahit olduk. Çanakkale halkı da bu gerçeği gördü ki Çanakkale’nin dört bir yanına Kılıçdaroğlu’nun adaletsizliğine vurgu yapan pankartlar astılar. Bardağı taşıran son damla ise şehitlerimizin üzerinde içki masaları kurup alem yapan sözde adalet savunucuları oldu. Üstelik CHP cephesinden de yapılanları savunur şekilde demeçler geldi. Her zaman yaptıkları gibi o karelere de tiyatro diyip sıyrılmayı düşündüler ama yine çuvalladılar. Üstelik görüntüleri sosyal medyadan duyuran Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan için görüntülerin asılsız olduğuna dair açıklamalar yapıldı. Sonrasında görüntülerin gerçek olduğu anlaşılınca CHP sözcüsü Bülent Tezcan her zaman yaptığı gibi kıvırmaya başladı. Kıvırmakla bir yere varamazsınız. Herkes gerçekleri açıkça gördü. Derhal Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’dan özür dilemeniz gerekmektedir. Sözde Adalet Kurultayının nerelere varacağını tahmin edemiyoruz. Şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bu toprakların üzerinde daha ne fotoğraflar göreceğiz? Çanakkale gençliği olarak utanç duyduğumuz o görüntülerin hesabını kim verecek?

Göreve kaset skandalıyla birlikte gelen ve  geldiğinden beri 8 seçim kaybeden ama hala ısrarla Genel Başkanlık koltuğunda oturan bir şahsın adalet araması da ayrıca tezat bir durumdur. Çanakkale ruhunu anlayamamış ve hiçbir zaman anlayamayacak olan Kılıçdaroğlu’nun bu rezalete bir an önce son verip iki elini başının arasına alıp düşünmesini öneriyoruz.”

Engin Ören

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech