Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yavru Vatan’dan Manevi Başkent’e Misafir

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gençleri, Çanakkale’deki manevi atmosferi hissetmeleri amacıyla kentimize geldi.

Çanakkale Valiliği haberine göre; Çanakkale zaferinin tarihi önemine dikkat çekmek, Çanakkale üzerinden bir milletin destanını ve bütün Anadolu’yu okumak ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gençlerinin Çanakkale’deki manevi atmosferi hissetmeleri amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı tarafından ortaklaşa organize edilen Çanakkale Kampı devam ediyor.

4 Temmuz – 24 Ağustos 2017 tarihleri arasında, 4 Günlük ve 5 günlük programlar halinde 28 dönemden oluşan Çanakkale Kampında, 5264 Kıbrıslı genç misafir edilecek. 16. dönemi devam eden kampa şuana kadar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gelen 2949 genç, Vilayetler Hizmet Birliği Başkanlığı tarafından yapılan Çanakkale Eceabat Gençlik Konuk Evinde misafir edildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gelen gençlere, kahramanlıklarla dolu tarihimizle gururlu bir yolculuğa çıkarılan Tarihi Gelibolu yarımadası şehitlik gezisi ile Çanakkale’nin doğal ve arkeolojik güzelliklerinin tadını çıkaracakları Truva ören yeri, Assos ören yeri, Gelibolu ilçesi ve Çanakkale gezileri gerçekleştiriliyor.

Eğitim seminerleri ve Çanakkale temalı tiyatro gösterimi kampın daha renkli geçmesini sağlarken, boğazda yapılan gemi turu ve birbirinden keyifli kamp aktiviteleri ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden genç misafirlerimiz Çanakkale’de güzel bir yaz tatili geçiriyor.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech