Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tavizin Hesabını Sülaleleri Dahi Veremez

Saadet Partisi  İl Başkanı

Saadet Partisi  İl Başkanı Süleyman Saçıkara haftalık basın toplantısında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi İl Başkanı Süleyman Saçıkara, düzenlediği basın toplantısıyla ‘Adalet Yürüyüşü’ ve ‘Kıbrıs Meselesi’ ile ilgili önemli uyarılarda bulundu. Adalet Yürüyüşü’nün provakasyonlara dönüştürülmemesi uyarısı yaparken, hükümete ise ‘Kıbrıs Meselesi’nde taviz verilmemesi çağrısı yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘uçak gemimizi de yapacağız.’ Sözlerini hatırlatan Saçıkara, Kıbrıs’ın bir uçak gemisi değil, on uçak gemisine bedel olduğunun altını çizerek, “Eğer hükümet Kıbrıs’tan taviz verir ise kendileri değil, sülaleleri bunun hesabını veremez. Hükümetin oyuna gelmemesi gerekir. Berlin’e, Brüksel’e vizesiz gitme hayali kuranlar, yarın Lefkoşa’ya, Girne’ye, Gazi Magosa’ya vize ile gitmek zorunda kalırlar. Bunun hesabını da ne tarih önünde ne de millet vicdanında hesabını veremezler” dedi.

Saadet Partisi İl Başkanı Süleyman Saçıkara, haftalık olağan basın toplantısında, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Saçıkara, İsviçre’de yapılan Kıbrıs Görüşmeleri ve Adalet Yürüyüşü ile ilgili önemli mesajlar verdi. Saçıkara, 21 gündür süren Adalet Yürüyüşü sürecinde her konunun konuşulduğunu ancak bir tek ‘adaletin’ kendisinin konuşulmadığına dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘uçak gemimizi de yapacağız.’ Sözlerini hatırlatan Saçıkara, Kıbrıs’ın bir uçak gemisi değil, on uçak gemisine bedel olduğunun altını çizdi. 20 Temmuz Kıbrıs Barış Hareketi’nin yıldönümünün milli bayram ilan edilmesi gerektiğini belirten Karamollaoğlu, şu uyarılarda bulundu: “Türkiye’nin güvenliği, Halep’den, Musul’dan, El bab’tan çok daha önce Kıbrıs’tan başlar. Kıbrıs, Doğu Akdeniz’deki konumuyla barışın da, savaşında belirleyicisidir. Kıbrıs, milletimiz açısından her yönü ile ‘milli’ bir dava, her yönü ile vazgeçilmez bir kırmızı çizgidir. Asla pazarlık konusu yapılamaz, asla taviz verilemez.”

“KOŞARAK MECLİS’E BEKLİYORUZ”

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet Yürüyüşü’ne atıfta bulunan Saçıkara, “İnşallah bu eylem kazasız belasız, herhangi bir provokasyona uğramadan sona erer. Görüşlerimiz düşüncelerimiz, yöntemlerimiz farklı olabilir. Kimimiz derdini yürüyerek, kimimiz oturarak anlatmaya çalışabilir. Ama aslolan konuşabilmektir. Çünkü demokrasilerde çözümün nihai yöntemi diyalog, nihai adresi ise TBMM’dir. Saadet Partisi olarak, Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’daki mitingin ardından yürüyerek değil koşarak en hızlı şekilde TBMM’ye dönmesini temenni ediyoruz” dedi.

SAÇIKARA’DAN PROVAKASYON UYARISI

Adalet yürüyüşünde yapılan provokasyonlara değinen Saçıkara, şöyle devam etti: “Biz en başından beri ısrarla iki konunun üzerinde durduk. Birincisi, bu yürüyüş, şiddet ve kutuplaşmaya neden olmamalı. İkincisi, bu yürüyüş bahane edilerek toplumda yeni çatlaklar oluşturulmamalı. Israrlı uyarılarımıza rağmen,  maalesef bu konudaki endişelerimiz azalacağına giderek artıyor. Çok açık söylüyorum: Kılıçdaroğlu’nun yürüdüğü yola gübre dökmek ne kadar yanlışsa, o yürüyüşe katılıp, halkı sokağa çağırmak da o kadar yanıştır. Bir bakanın çıkıp, yolda yürüyenlere terörist yakıştırmasında bulunması ne kadar provokasyonsa, adalet yürüyüşünde terör örgütü marşı çalmakta o kadar provokasyondu.”

 MİLLİ BAYRAM İLAN EDİLMELİ

KKTC için diplomatik atağın başlatılmasına ihtiyaç olduğunu ifade eden Saçıkara, Türkiye’nin KKTC’yi yük ve engel olarak görmemesi gerektiğini söyledi. Saçıkara, “Kıbrıs, Türkiye için bir kambur değil bir fırsattır.Daha dün Yunan hücum botları Türk bayraklı gemiye mermi yağdırdı. Yunanistan bu cesareti nerden buluyor? Nasıl oluyor da bu kadar pervasızlaşabiliyor? Bu yüzden yapılacak iş bellidir:Türkiye adadan asker çekmek bir yana askeri varlığını daha da güçlendirmelidir.Bölgedeki sıcak gelişmeler ve adanın stratejik önemi de dikkate alınarak mutlaka bir hava üssü kurulmalıdır.Türkiye  KKTC’nin başta kardeş ve dost ülkeler tarafından tanınması hususunda diplomatik atağa geçmelidir. 20 Temmuz Barış Hareketi’nin yıldönümü milli bayram ilan edilmelidir” çağrısında bulundu.

KENDİLERİ DEĞİL SÜLALELERİ HESABINI VEREMEZ

Kıbrıs’ın asla pazarlık konusu yapılamayacağını dile getiren Saçıkara, Kıbrıs konusunda taviz verilemeyeceğini aktararak, şunları kaydetti: “Eğer hükümet Kıbrıs’tan taviz verir ise kendileri değil, sülaleleri bunun hesabını veremez. Hükümetin oyuna gelmemesi gerekir. Berlin’e, Brüksel’e vizesiz gitme hayali kuranlar, yarın Lefkoşa’ya, Girne’ye, Gazi Magosa’ya vize ile gitmek zorunda kalırlar. Bunun hesabını da ne tarih önünde ne de millet vicdanında hesabını veremezler. Kıbrıs Barış Harekatı’nın mimarı Necmettin Erbakan’ın ifadesiyle söylüyorum;“Kıbrıs’ta şehit kanı ile alınmış bu topraklardan bir zerresini geri vermeye kalkarsanız hepinizden hesap sormak, bütün şehitlerimiz adına hesap sormak bizim için bir vecibedir, boynumuzun borcudur. Haberiniz olsun.”

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech