Stajerlere Oryantasyon Eğitimi

4 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyesi tarafından staj yapan öğrencilerin kurumsal aidiyet duygusunun geliştirilmesi adına Temmuz ayı oryantasyon eğitimi düzenlendi.

Çanakkale Belediyesi haber bültenine göre; belediyenin 2015-2019 Stratejik Planında belirlenen ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından belediyede staj yapan öğrencilerin kurumsal aidiyet duygusunun geliştirilmesi, kurum kültürü, bilgi, iş güvenliği ve işçi sağlığının öneminin vurgulanması ve yen iş arkadaşlarıyla iyi bir iletişim düzeyine erişebilmeleri amacıyla Temmuz ayı stajyerlerine oryantasyon eğitimi düzenlendi.

Belediye Meclis Salonunda 08:00-12:00 saatleri arasında gerçekleştirilen Stajyer Oryantasyon Eğitiminde Kariyer ve İş Geliştirme Ofisi sorumlusu İş ve Meslek Danışmanı Celil Kankaya, belediyenin vizyon, misyon, temel değerler, organizasyon şeması, hizmetleri ve stajyerlerden beklentileri gibi konulara değindi. Ardından İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi personeli İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Selçuk Başaran, çalışma alanlarında doğabilecek tehlikeli iş durumları ve alınması gereken önlemler hakkında bilgilendirme sunumu yaptı. Sunumun ardından gerçekleştirilen sınav sonunda stajyerlere sertifikaları verildi.

Birimlerde görev yapan staj sorumlularının kendilerini ve Müdürlükleri tanıtmasının ardından, müdürlüklerde görev yapacak stajyerlerle tanışarak oryantasyon çalışmasının nasıl ilerleyeceğine dair fikir alışverişinde bulunuldu. Son olarak Bilgi İşlem Birimi personeli Hüseyin Baştimur tarafından verilen Bilgi Güvenliği Eğitiminde, belge güvenliği ve 5651 sayılı kanunda belirtildiği üzere bilişim sektöründe suç unsuru teşkil eden konular hakkında stajyerlere bilgilendirmede bulunuldu. Toplu fotoğraf çekimiyle sonlandırılan eğitimin ardından eğitime katılan stajyerler, periyodik muayene için Sağlık Müdürlüğüne yönlendirildi.

Haber Merkezi


Çanakkale Çanakkale Belediyesi kurumsal-aidiyet-duygusu oryantasyon Bu haber 08/07/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 67 defa görüntülendi
*