Çanakkale’de Roman Havası
Çanakkale’de Kent Konseyi Fevzipaşa Mahalle Meclisi tarafından organize edilen “Roman Festivali”, renkli görüntülere sahne oldu.
Fevzipaşalı vatandaşlar Kent Konseyi Fevzipaşa Mahalle Meclisi’nin organize ettiği, ‘Roman Festivali’ için İskele Meydanı’na kadar dans ederek geldi. İskele Meydanı’nda da bir süre eğlenen vatandaşlara Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar ve Kent Konseyi eski Başkanı Saim Yavuz da eşlik etti. Bir süre birlikte eğlenen vatandaşlar İnönü Köprüsü altına kadar davul zurna eşliğinde yürüdü.
İnönü Köprüsü altında kurulan festival alanında Hııdırellez ateşi yakıldı. Festivale Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar ve Kent Konseyi Başkanı Engin Kandemir, faytonla geldi. Başkan Yardımcısı Ünüvar da Fevzipaşalılar ile birlikte Hıdırellez ateşi üzerinden atladı.
Roman Festivali, tüm coşkusuyla bugün de devam edecek.
Dilek Akşen