Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İÇDAŞ’lı Nilay Erkal 1’inci oldu

İÇDAŞ’lı Nilay Erkal 1’inci

İÇDAŞ’lı Nilay Erkal 1’inci oldu

İÇDAŞ Spor Kulübü’nün başarılı milli yüzücüsü Nilay Erkal, “Caretta carettalarla yüzüyorum” temasıyla gerçekleştirilen 2. Uluslararası Dalyan Açık Su Yüzme Yarışları’nda 1’inci oldu.

2. Uluslararası Dalyan Açık Su Yüzme Yarışları, Muğla’nın Ortaca ilçesinde yapıldı. “Caretta carettalarla yüzüyorum” temasıyla gerçekleştirilen yarışmada sosyal mesajlar verdi. Yaşları 13 ila 90 arasında değişen yaşlarda, farklı yaş kategorilerde 6 ülkeden 444 sporcu yarıştı. İÇDAŞ Spor Kulübü’nün milli sporcusu Nilay Erkal, hem genel klasman Kadınlar 1’incisi, hem de 14-18 yaş birincisi olarak rakiplerini geride bıraktı. Çanakkale’nin gururu olan Nilay Erkal, 2 bin 140 metrelik parkurda kulaç attı.

Nilay Erkal’a madalya ve kupasını Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile Türkiye Yüzme Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Demirel verdi. Yarışlara ikinci defa katılan  ve geçen sene de birinci olan Nilay Erkal, “Caretta carettalarla birlikte yüzmek çok güzel. Geçen sene hiç görememiştim. Bu sene 4-5 tane gördüm. Spor aracılığıyla nesli koruma altında olan carettalar için mesaj verdik. Bu nedenle bu yarışlarda kulaç atmaktan ayrıca onur duydum” dedi.  Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech