Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rus Mürettebatı Kıyı Emniyeti Kurtardı

Rus Mürettebatı Kıyı Emniyeti

Rus Mürettebatı Kıyı Emniyeti Kurtardı

Rus Donanmasına ait savaş gemisiyle canlı hayvan taşıyan genel kargo gemisi çatıştı. Rus savaş gemisinde bulunan 78 askeri personel Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından kurtarıldı.

RUS GEMİSİNİN ADI “LİMAN”

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu resmi açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“27.04.2017 tarihinde ‘LİMAN’ isimli Rus bayraklı askeri gemi ile TOGO bayraklı ‘YOUZARSIF H’ adlı geminin çatıştığı bilgisi alınmıştır. Derhal, İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri tarafından seyir, can, mal ve çevre emniyetini teminen, Kurtarma 3 römorkörümüz ile KIYEM 3, KIYI EMNİYETİ 8 ve KIYI EMNİYETİ 6 hızlı tahlisiye botlarımız olay mahalline sevk edilmiştir. LİMAN isimli Rus askeri gemisinde bulunan 78 personelden 37’si KIYI EMNİYETİ 8, 26’sı KIYEM 3 ve 15’i YOUZARSIF H gemisi tarafından alınmış olup, tüm personel tahliye edilmiştir. 14.48 itibariyle ‘LİMAN’ isimli Rus askeri gemisinin battığı rapor edilmiştir.”

Kurtarılan gemi personelinin ise Türk askeri gemisine nakledildiği ifade edildi.

Geçtiğimiz günlerde Çanakkale Boğazı’ndan geçen ve dün Kilyos dolaylarında çatışan Hayvan Gemisi Youzarsif H ile çatışarak batan Rus Savaş Gemisi LİMAN’ın mürettebatının tamamı kurtarıldı.

Kaynak: Denizhaber

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech