Uyum + Çalışma = Sonuç
Yaklaşık iki ay süren referandum maratonunda uzun mesafe koşucusu olan AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan ve Milletvekili Ayhan Gider, pazartesi kahvesini baş başa içti.
Ankara’nın yoğun gündemi ve Türkiye’nin çok farklı yerlerindeki programlarına rağmen süreç boyunca hiç Çanakkale’den kopmayan AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan ile köy köy seçim heyecanıyla koşturan Milletvekili Ayhan Gider’in uyumlu çalışması, Çanakkale’de alınabilecek yüksek bir evet oyunu getirdi.
Bu durum siyasi çevrelerde “demek zamanında vekiller kavga ile ya da düşük profilli partner bulma telaşıyla değil de bu heyecanla koştursalardı Çanakkale birçok hizmeti daha erken almış olacaktı” diye yorumlandı. Aslı Yıldız