Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gençlere ‘Akıllı Şehir’ Anlatıldı

Gençlere ‘Akıllı Şehir’ Anlatıldı

Gençlere ‘Akıllı Şehir’ Anlatıldı

Akıllı Şehrin önemi, nasıl akıllı şehir olunabilir, Çanakkale’nin akıllı şehir olma yönündeki planları Aklım Fikrim Çanakkale Proje Ekibi tarafından gençlere anlatıldı. 

Aklım Fikrim Çanakkale Proje Ekibi, Çanakkale Belediyesi Gençlik Çalışmaları Birimi tarafından ‘Akıllı Şehir’ projesine yönelik gençlere sunum gerçekleştirildi. Yalı Hanı’nda gerçekleştirilen toplantıya, Novusens İnovasyon ve Girişimcilik Enstitüsü Kurucusu Berrin Benli ve Çanakkale Belediyesi Gençlik Çalışmaları Birimi Başkanı Mustafa Emir Cilasın katıldı.

Toplantıda Akıllı Şehir ile ilgili sunum gerçekleştiren Berrin Benli, gençlerle buluşmanın akıllı şehir olma yolunda en önemli aşama olduğunu ifade etti. Aklım Fikrim Çanakkale projesi hakkında gençlere kısa bir bilgilendirme yapan Benli, daha sonra “Akıllı Şehirler” kavramı hakkında kısa bilgilendirmelerde bulundu ve dünyadan örnekler verdi. Gençlerin “Akıllı Şehir” projelerine olası katkılarının konuşulduğu toplantıda, ayrıca gençlerin gözüyle Çanakkale’nin öncelikleri ve Çanakkale için olası Akıllı Şehir vizyon önerileri konuşuldu.

Eren Aşnaz

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech