Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeni işyerleri yaza yetişecek

Yeni işyerleri yaza yetişecek

Yeni işyerleri yaza yetişecek

Gelibolu Belediyesi, Cumhuriyet Savcılığı kararı ile yıkımı gerçekleştirilen Hamzakoy’daki işyerlerini Ocak ayı meclis toplantısında kabul edilen yönetmelik doğrultusunda tek tip proje ile yaz sezonuna yetiştirmeye hazırlanıyor.

Gelibolu Belediyesi haber bültenine göre; Belediye Başkanı Mustafa Özacar, yıkımı gerçekleştirilen Hamzakoy’daki işletmeler için hazırlattığı örnek projeleri hayata geçiriyor.

İşyerlerinin bir bütünlük oluşturacak şekilde kente kazandırılması için, bu alanların düzenlenmesine ve kullanımına ilişkin esaslar doğrultusunda hazırlanan proje Ocak ayı meclis toplantısında kabul edilen yönetmelik doğrultusunda uygulanmaya başlandı.

Yerel yönetim adına Mal Müdürlüğü’nden kiralanan dört adet parsel üzerine inşa edilecek beş adet işyerini yaz sezonuna yetiştirmeyi hedefleyen Başkan Özacar, çalışmaları bizzat yerinde inceledi.

Her biri yaklaşık 120 m2 büyüklüğünde olacak olan kafeteryaların belediye tarafından açılacak ihale ile kiralanacağını bildiren Belediye Başkanı Mustafa Özacar, “Bizler söz verdiğimiz doğrultuda çağdaş ve modern bir kent olmanın gereklerini tüm çalışmalarımızda bir bir yerine getiriyoruz. Halkımız yaz sezonunda Kemal Reis Caddesi bölgesindeki bu yeni işletmelerden hizmet almaya başlayacaklardır” Haber Merkezi

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech