Nasrettin Hoca’nın türbesi değil resmi araç hurda deposu
Organize Sanayi Bölgesinde hurda deposu olur mu diye sormayın. Oluyor gördüğünüz gibi… Hem de İl Özel İdare’ye ait.
Yetkililerden aldığımız bilgiye göre hurdalık olarak kullanılacak alanın çevresinin duvarla örülmesi ve ardından da tel örgülerle çevrilmesinin gerekiyor. Uzun yıllar çevre köylere hizmet götüren, birçok insanın sorunlarına çözüm getiren ve belki de yaşamlar kurtaran araçlar, alelade oluşturulan depoda kaderine terk edilmiş halde bekliyor.
Araçların bir yere gideceği yok da İl Özel İdaresi boşuna asma kilit parası ödüyor. Bu kadar işgüzarlığa gerek yok. Kapı kilitli ama tel örgüsüz alandan istersen sürü geçir. Tam bir Hoca Nasrettin işi…
Nermin G. Yıldız