Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

43 STK ‘Evet’te Birleşti

43 STK ‘Evet’te Birleşti

43 STK ‘Evet’te Birleşti

06 Nisan 2017 Perşembe akşamı Truva Otel’de buluşan 43 STK tarafından oluşturulan “Çanakkale Evet Platformu” basın açıklaması yaptı.

43 STK’nın ortak basın açıklamasını platform adına yapan MÜSİAD Başkanı Ali Osman Yıldız, şu ifadelere yer verdi: “43 sivil toplum kuruluşu siyasi görüşlerini bir kenara bırakarak sadece ve sadece ülkemizin bekası, birliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü adına çağrımıza kulak vererek bir araya geldiler.

Aslında bölgemizde ve dünyada yaşanan olayları her birimiz çok iyi takip ediyor ve tarihe tanıklık ediyoruz. Bölgemizde, bilhassa Ortadoğu’da yaşanan olaylar ve oynanmak istenen oyunlar; Türkiye Cumhuriyeti devletinin köklü devlet geleneği ve engin feraseti sayesinde küreselcilerin maskelerini düşürmüş ve gerçek yüzlerini ortaya çıkarmıştır. 15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında siyasi görüşü ne olursa olsun milletimizin ortak aklı ve sağduyusu sayesinde terör örgütlerinin hain emelleri boşa çıkmıştır. Ne yazık ki milletin tankı, topu, tüfeğiyle milletimize ateş açanların bu hain saldırıları neticesinde 249 şehit ve 2500’den fazla gazi göğsünü siper etmiştir. Allah onlardan razı olsun şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet gazilerimize şifalar diliyoruz.

Aslında ülkemizin son yıllarda ardı ardına yaşadığı olayların merkezinde ülkemizin bağımsızlığı hedeflenmiştir. Şu çok iyi bilinmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti devleti gerek Selçuklu’nun, gerek Osmanlı’nın engin tecrübesi üzerine kurulmuş 1500 yıllık kadim bir medeniyetin temsilcisidir. Bu itibarla atlarıyla, itleriyle ve çeşitli silahlarıyla saldıranlara karşı her zaman dim dik durmuş durmaya da devam edecektir. Tıpkı 15 Temmuz’da başkomutanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın dimdik durduğu gibi… Bugün AB bir çöküş içerisindedir. Kendi değerlerini bir anda reddeden, ekonomik daralma ve işsizlikle boğuşan Avrupa; islamofobik yaklaşımları, yabancı düşmanlığı ırkçı ve faşist yaklaşımı ile duvarlar örmektedir.

Türkiye düşmanlarını himaye eden Avrupa, sanki ülkemizde gerçekleşen referandum ve sistem değişikliği kendi ülkesini etkileyecek gibi yoğun bir karalama kampanyasının sözcülüğüne soyunmuştur. Başta da ifade ettiğimiz üzere vatanına ve bayrağına, değerlerine sıkı sıkıya bağlı sivil toplum kuruluşlarımızla Ülkemize karşı atlarıyla, itleriyle ve satılık kalemleriyle, çirkin manşetleriyle devletimize karşı propaganda yürütenlere inat EVET için çalışacağız.”

 

“ANAYASA METNİNİN TARAFI VE DESTEKÇİSİYİZ”

“Bizler bu nedenle 16 Nisanda oylanacak Anayasa metninin tarafı ve destekçisiyiz. Neden mi? çünkü bu referandum bir rejim değişikliği değil bir sistem değişikliğini öngörmektedir. Bu referandum ile yıllar yılı ülkemizin enerjisini heba eden koalisyonlardan ve darbe girişimlerinden kurtulup ülkemiz daha dinamik, daha dirençli bir pozisyona ulaşacaktır. ABD bugün 241. Yılını yaşarken 45. Başkan tarafından yönetilmektedir, bizim cumhuriyetimiz ise henüz 94 yaşında olmasına rağmen 65. hükümet iktidardadır.

Bu referandum ile 15 Temmuz’da darbecilerin tankının topunun önüne göğsünü siper eden gençler yasama faaliyetinin içerisinde, meclis kürsüsünde olacaklardır. Bu referandum az öncede ifade ettiğim gibi dışarıda işgalcilerin içeride işbirlikçilerin oyunu bozmak için hayati değerde bir süreci ifade etmektedir. Bu referandumda millet olarak vereceğimiz karar tıpkı 1915’te olduğu gibi yeni bir dirilişin ve direnişin kapısını aralayacaktır. Bu referandum ile İlk kez siviller eliyle yapılmış sivil bir anayasaya kavuşacağız. Bu Referandum ile belirli dönemlerde yükselişe geçen statüko, bürokratik oligarşi ve vesayetçilik anlayışı tarihe gömülecektir. Bu Referandum ile çift başlılık ortadan kaldırılarak Türk Devlet Yönetiminde daha hızlı daha dinamik ve de daha pratik sonuçlar üreten yeni bir sistem inşa edilip Ülkemiz ihya edilecektir.

Her türlü mesnetten ve dayanaktan yoksun Rejim değişikliği ve tek adamlık iddiasıyla kullanılan manüpilatif hayırcı dilin elle tutulacak bir tarafı yoktur. Demokratik kültürü özümsemiş ve 15 Temmuzda demokrasi mücadelesi için tarafını belli eden sivil toplum kuruluşları olarak evete de hayıra da saygı duyuyoruz. Fakat propaganda dilinin hakaretamiz ifadelerden, halkı kin ve düşmanlığa davet eden çirkin yaklaşımlardan, hukuki ve gerçeklik temeline dayalı bir üslup içerisinde olması sivil toplum kuruluşları olarak beklentimizdir. Siyasi görüşü ne olursa olsun bu millet iradesine kimse tekel koyamaz ve bu milletin tercihlerine hakaret edemez. Evet diyenleri denize dökerim deme gafletinde bulunanlara en büyük cevabı Aziz Milletimiz Referandumda verecektir. Bu Referandumda tek adam değil tek millet-tek Devlet oylanacaktır.

Bu itibarla Çanakkale evet platformu olarak referandum sürecinin sadece siyasilerin değil aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarının, en temelde toplumumuzun bir meselesi olduğu bilinciyle tüm gayretimizle EVET için çalışacağız. Çünkü bu referandum süreci partiler üstü bir süreç olup devletimizin bekasıyla yakından ilişkilidir. Bizler, buradan Güçlü bir Türkiye, güçlü bir demokrasi ve aydınlık yarınlar için EVET diyoruz. Sözlerime burada son verirken hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

 

Çanakkale Evet Platfromu kurucusu 43 STK aşağıda yer almaktadır;

1- Memur Sen

2- Eğitim Birsen

3- Sağlık Sen

4- Diyanetsen

5- Büro Memursen

6- Birlik Haber Sen

7- Bayındır Sen

8- Emekli Birsen

9- Kültür Memursen

10 -Ulaştırma Memursen

11- Enerji Bir Sen

12- Toç Birsen

13- Bem Birsen

14- 15 Temmuz Yerli Gençlik Derneği

15- Ahmet Cahidi Sultan Eğitim Ve Yardımlaşma Derneği

16- 18 Mart Av Yaban Hayatı Avcılık Federasyonu

17- Bindokuzyüzonbeş Gençlik Ruhu Derneği

18- Birleşen Yürekler Derneği

19- Cevatpaşa Avcılık Ve Atıcılık Derneği

20- Cihannüma Derneği Çanakkale Şubesi

21- Çanakkale Ayyıldız Yüzme Kulübü

22- Çanakkale Genç Girişimciler

23- Çanakkale İhh

24- Tügva

25- Uluslararası Öğrenci Derneği

26- Değişim Derneği

27- Ensar

28- Genç Muhafazakarlar Derneği

29- Hayrat Vakfı

30- Hizmet İş

31- Huban Kadınlar Kalesi

32- İlim Yayma

33- Müsiad

34- Nusret Eğitim Kültür Ve Yardımlaşma Derneği

35- Ortak Akıl Derneği

36- Öz Büro İş

37- Seyyid Onbaşı Kültür Eğitim Derneği

38- Sivil İnisiyatif

39- Teknikerler Birliği

40- Vefader

41- İrfan Akademisi

42- Çanakkale Ülkücü İşçiler Derneği

43- Çanakkale İmam Hatip Mezunları Derneği

Haber Merkezi

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech