Gökçeada Girişimcilerine İŞKUR’dan Kurs

Gökçeada Girişimcilerine İŞKUR’dan Kurs

 Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Gökçeada Uğurlu Köyü’nde 25 kişilik 2 grup olacak şekilde Uygulamalı Girişimcilik Kursu düzenlendi.

Geçtiğimiz ay düzenlenen kursu ziyaret eden Çanakkale İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Mustafa Höke ve İş ve Meslek Danışmanı Bülent Ezer, Kurs Eğitmeni Girişimcilik Uzmanı Sadık Vural ve kursiyerlerle sohbet etti. Kursiyerlerin iş kurma fikirleri ve projelerini dinleyen İl Müdür Yardımcısı Höke, kurs hakkında şu açıklamayı yaptı: “Geçim kaynağı turizm ve hayvancılık ağırlıklı olan Gökçeada’da pansiyonculuk iş fikri olarak öne çıkıyor. Bu konuda bilinçli bir yatırım yapılması, iş fikrinin olgunlaştırılması ve KOSGEB desteklerinden faydalanılması için Gökçeada ilçemizde 50 girişimci adayına kurs düzenliyoruz. Kurslarımızın bölgenin kalkınmasında faydası olacağına inanıyoruz. Umarız kursiyerlerimiz kısa zaman içinde projelerini hayata geçirirler ve ilçenin ekonomisine katkı sağlarlar. Kursu başarıyla tamamlayıp sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerimiz kendi geliştirdikleri iş projeleri ile KOSGEB’e başvuruda bulunarak girişimcilik desteklerinden yararlanabilecekler.”

Eğitim süreleri gruplar için 4 gün olup, 09.00 – 17.00 saatleri arasında yapılacak. Kursiyerlerden sigortası olmayanlara sağlık sigortası primleri ödenecek ve 20 TL cep harçlığı verilecek.

Haber Merkezi, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com