Yıkım işlemi tamam
Ziveriye Sokakta yer alan ve Mart ayının başında yangın çıkan iki apartman arasındaki binanın yıkım çalışmaları sona erdi.
Ziveriye Sokakta eski İl Özel İdare binasının arka tarafında yer alan ve Mart ayının başında yangın çıkan binanın yıkım çalışmaları sona erdi. Yıkılması için yanması mı gerekiyor? diye gazetemizde haberine yer verdiğimiz ve yıllardır yıkımı beklenen bina, uyuşturucu kullanıcılarının mekanı haline gelmişti. Bina sakinlerinin ikna edilmesi ve binanın boşaltılmasıyla beraber yıkım çalışmaları başlamıştı. Ancak yıkım çalışmaları esnasında çok fazla toz çıkmasından rahatsız olan çevre esnafının şikayet etmesiyle olay yerine gelen zabıta ekipleri yıkıma kısa bir süre ara vermişti. İlave tankerlerle su takviyesinin gelmesiyle tekrar yıkım işlemine başlanan binanın yıkımı tamamen gerçekleştirildi. Yıkım sonrası ortaya çıkan enkazın molozları, kepçe ile kamyonlara koyularak binanın olduğu yer inşaata uygun bir hale getirildi.
Engin Ören