Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gece yarısı altyapı maçı

Gece yarısı altyapı maçı

Gece yarısı altyapı maçı

Çanakkale Voleybol İl temsilciliği tarafından organize edilen altyapı ve yıldızlar voleybol maçları başladı. Hafta sonu Anafartalar spor salonunda 14-16 yaş gurubu maçları gece yarısı yeni gün başlamadan bitti. Aileler ve sporcular bu durumdan oldukça rahatsızlık duyup eleştiri yaparken, yetkililerden hiç ses çıkmadı.

Minik sporcuların aileleri konu ile ilgili olarak imza toplayıp durumu Valilik ve Federasyon başkanlığına ileteceklerini dile getirirken, sporcular da bir gün sonra okula gideceklerini ve sınav haftası olduğu için sorumsuz davranan yetkililerden ve ilgililerden şikayetçi olduklarını belirttiler. Bu arada Çanakkale Belediyespor yönetiminin voleyboldan sorumlu yönetim kurulu üyesinin de konulardan haberinin olmaması ayrı bir sorumsuzluk olarak nitelendirildi.

Çanakkale Voleybol İl Temsilcisi Mehtap Gümüş pazar günü Yıldız Kızlar maçının gece geç saatte bitmesi ile alakalı olarak gazetemize yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Voleybolda alt yaş grubu maçları ve antrenmanları için Çanakkale’de salon bulunamıyor. Kullanabileceğimiz iki tane profesyonel salon var. Bunlardan birisi Anafartalar Spor Salonu, diğeri ise 18 Mart Spor Salonu. Ancak şu an için 18 Mart Spor Salonunu Voleybol faaliyetleri için kullanamıyoruz. Çünkü orada Tekerlekli Sandalye Basketbol müsabakaları gerçekleştiriliyor. Bu yüzden zemin olarak Voleybola değil Basketbola uygun bir parke var. Bir diğer sorun da çocukların maç ve antrenman saatleri ile ders saatlerinin uyuşmaması. Zaten müsabaka hiyerarşisi gereği profesyonel liglerde mücadele eden takımlara maç ve antrenman için öncelik tanındığından bizim maçlarımız ve antrenmanlarımız onların salonu kullanmadığı zamanlarda yapılıyor. Gerçekten maç programı yapmak cambazlık işi. Biz maç koyacak saat bulamıyoruz. Pazar gün yaşanan problem de o yüzden gerçekleşti. Anafartalar Spor Salonun Pazar günü için bize boş olarak belirttiği saatlere 4 tane müsabaka yerleştirdik. Bu müsabakalardan 16:30 ve 17:30 saatlerinde başlayanlar Mini Voleybol karşılaşmaları. Bu karşılaşmaların ikisi de ön görülenin aksine uzatma setlerine gitti. Normal şartlarda 18:30’da başlaması gereken Yıldız Kızlar maçı geç başladı. Geç başlayan bu maç da uzatmalara gidince 20:00’da başlaması gereken Çanakkale BLD.(B)-Aynalı Çarşı maçı saat 22:00’da başladı. Bu maç da uzatma setlerine gidince karşılaşmanın bitmesi 24:00’ı geçti. Sabahtan beri veliler beni arayıp şikâyetlerini bildiriyorlar. Onlar da haklılar ama bu konuda Çanakkale Voleybol İl Temsilciliği olarak bir suçumuz yok. Pazar gece yapılabilecek tek bir şey vardı. Saat 22:00’da başlayacak olan maçı Baş Hakem Tertip Komitesine iletip, gününü ve saatini değiştirebilirdi. Ama hakemimiz maçı oynatma kararı aldı.”  Bu arada voleybol temsilcisinin söylediğinin aksine sahada 17,30 kadar hiçbir sportif faaliyetinin olmadığı kesin olarak teyit edildi.

Anafartalar Spor Salonu Salon Amiri Ahmet Yavaş ise Pazar gün yaşanan bu problemle alakalı olarak; “Bize Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden gelen haftalık programda sadece 18:30 ve 20:00 maçları yer alıyordu. 16:30 ve 17:30 Mini Voleybol maçları programda yoktu. Pazar günü beni arayıp salonun müsaitliğini sordular. Ben de tüm gün boş olduğunu söyledim. O Maçların 16:30 ve 17:30’da oynanması kararını onlar verdi. Biz bu salonu 24 saat açık tutmak zorundayız. Bu salonun aydınlatması, ısıtılması, bir salon bir de sağlık yetkilisinin maçlar esnasında burada bulunması konusunda bir eksikliğimiz olmadı. Yani Pazar günü için Anafartalar Spor Salonunun bu konuda bir kusuru bulunmamaktadır” dedi.

Konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız Çanakkale Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ ise konu ile ilgili olarak en kısa zamanda gerekli araştırmanın yapılacağını ifade etti.

Güngör Yıldız-Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech