Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Halileli’nde TUTA bilgilendirmesi

Halileli’nde TUTA bilgilendirmesi Çanakkale

Halileli’nde TUTA bilgilendirmesi

Çanakkale Ziraat Odası, Çanakkale İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve ÇOMÜ Ziraat Fakültesi arasında başlatılan TUTA zararlısı ile mücadelenin 5. durağı Çanakkale’nin Halileli Köyü oldu.

Halileli Köyü’nde yapılan toplantıya, Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdem Karadağ, ÇOMÜ Ziraat Fakültesi Akademisyeni Dr. Burak Polat, Ziraat Odası Meclis Başkanı ve Halileli Muhtarı Engin Kandemir, Ziraat Odası Meclis Üyeleri Alaattin Sürücü, Şener Akçay, Hüseyin Cesur, Abdülkerim Yavuz, Tarım İl Şube Müdürleri ve personelleri, Köy Muhtarları, Halileli ve çevre köylerinden gelen üreticiler katıldı.

Uzman ve Akademisyenlerin sunumlarında, Güney Amerika kökenli olan Domates Güvesi TUTA zararlısının yumurta, larva dönemlerinden başlayan mücadelenin ergin oluncaya kadar devam eden her bir aşamadaki mücadeleler hakkında bilgiler verildi. Gün içinde daha önce kurulan tuzaklara TUTA zararlısının gelmeye başladığını belirten uzmanlar, mücadeleye biran önce toplu şekilde başlanması gerektiğinin önemini belirttiler.  Diğer domates zararlılarını da anlatan uzmanlar, bu zararlılarla birey olarak değil, toplu mücadele ile başarılı olunacağını söyleyerek, başlatılan projeye üreticilerin destek olmasını istedi. TUTA ile mücadeledeki tuzakların kurulumu ve kullanımı da gösterdikten sonra toplantı sona erdi. Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech