Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kurtulmuş, şehit yakınlarıyla bir araya geldi

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş,

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıldönümü münasebetiyle şehitlikleri ziyaret eden şehit yakınlarıyla buluştu.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Gelibolu Yarımadası’nı ziyaret eden 100 şehit ailesiyle öğle yemeğinde bir araya geldi. Yemekte, Çanakkale İl Müftüsü Arif Gökce şehitler için dua okudu. Daha sonra bir konuşma yapan Kurtulmuş, “Burası bizim tarihimizin en önemli kahramanlık destanlarının yazıldığı vatan topraklarıdır. Ne hazin bir hikayedir ki tam Çanakkale zaferinden bir asır sonra yine aynı dış mihrakların tesiri ve tahrikiyle bu sefer içimizden çıkan hain güruhunun, hain bir çetenin ortaya koyduğu 15 Temmuz girişimi ile karşı karşıya kaldık. Dün karşımızda dikilen kimi Hindu, kimi yamyam, kimi İngiliz, kimi Fransız, kimi onların Afrika’dan Asya’dan getirmiş oldukları köleleri, kandırılmış adamlardı. Şimdi ise hoca kılıklı bir eşkıya başının ortaya koymuş oyduğu FETÖ çeteleriyle bu millet karşı karşıya kaldı. Bu milletin özel harekatı basıldı. Türksat’ı bombalandı. Emniyet Müdürlüğü bombalandı. Allahuekber diyerek bayrağa kapıp sokağa çıkan Çanakkale şehitlerinin torunları, göğüslerini tanklara siper etti. Yumruklarını uçaklara siper etti. 250 evladımızı, kardeşimizi ziyaret ettiler. Bu millet tam bir asır sonra öyle emperyalist çapulculara müsaade etmeyeceklerini imanlarıyla kararlılığıyla gösterdi” dedi.

“ÜÇ BEŞ ÇAPULCUDAN İBARET DEĞİL BUNLAR”

“Ne oluyor da bu adamların hepsinin düğmesine bastılar ve Türkiye’ye karşı mücadele başlattılar” diyen Kurtulmuş, “Üç beş tane çapulcudan ibaret değil bunlar. PKK desen 3-5 bin kişi, FETÖ desen 3-5 bin kişi, DEAŞ desen 3-5 bin kişi, hadi de 10 bin kişi. Bu ellerindeki silahları kim veriyor onlara? Dünyanın en gelişmiş ölüm aletleriyle nasıl oluyor da Türkiye’nin karşısına çıkıyorlar? Türk polisinin, Türk askerinin, Türk milletinin karşısına dikiliyorlar. Bunların sırtlarını kim sıvazlıyor? Bunlara siyasi destekleri kim veriyor? Bunlara ekonomik destekleri, istihbarat desteklerini kim veriyor? Oyun son derece açıktır. Bir asır evvel bu topraklara ordularıyla çıkmaya çalışanlar, şimdi terör örgütleriyle Türkiye’yi kuşatmaya çalışıyor. Bu millet bir asır evvel nasıl müsaade etmediyse, Allah’ın izniyle şimdi de müsaade etmeyecek. Bunların hepsine hadlerini bildirecektir. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır. Bu emperyalist uşaklarına bu millet Allah’ın izniyle diz çöktürecektir” diye konuştu.

İHA

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech