Artık Cennetin Bahçelerini Sulayacak
Geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden belediye emekçisi Ramazan Özenç, son yolculuğuna uğurlandı. Öncelikle belediye önüne getirilen Özenç’in naaşı, burada gerçekleştirilen törenin ardından Şehitler Camisi’nde kılınan namaz sonrası toprağa verildi.
Park Bahçeler Müdürlüğü görevlisi ve Çanakkale’nin sevilen isimlerinden Ramazan Özenç(54) için ilk olarak belediye binası önünde tören düzenlendi. Burada gerçekleştirilen törene CHP Milletvekili Bülent Öz, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP Merkez İlçe Başkanı Celal Karakaş ile Özenç’in yakınları ile belediye personeli katıldı. Ardından Şehitler Camisi’nde gerçekleştirilen cenaze törenine ise Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan ile CHP İl Başkanı Nejat Önder de katıldı. Belediye önünde gerçekleştirilen törende Özenç için bir konuşma yapan Başkan Gökhan; “Ramazan Çanakkale halkının bir emekçisiydi. 1991 yılında göreve başlayan Özenç, birçok bölümde çalışmış en sonunda Park Bahçeler Müdürlüğü’nde hizmet veriyordu. Çok önemli elemanlarından bir tanesiydi. Canı gönülden emek verirdi. Onun görevi belli… Cennetin bahçelerini sulayacak, ağaçlarını budayacak. Ben cennete gideceğine inanıyorum. Bu kadar emek veren ve halka hizmet eden insanların gideceği yer bellidir.
Eren Aşnaz