Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Midilli Seferleri Bu Sezon Başlamalı”

“Midilli Seferleri Bu Sezon

“Midilli Seferleri Bu Sezon Başlamalı”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu, Çanakkale’den Midilli’ye yapılması planlanan seferler hakkında yazılı bir basın açıklaması yaparak seferlerin bir an önce yapılması gerektiğini; aksi takdirde geçen her günün ekonomimiz için kayıp olacağını ifade etti.

ÇTSO, Çanakkale’den Midilli’ye yapılması planlanan seferler hakkında yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Oda tarafından yapılan açıklamada seferlerin bir an önce başlaması gerektiği ve her geçen günün Çanakkale ve ülke ekonomisi açısından zaman kaybı olduğu ifade edildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“10 yıldan fazla süredir başlaması istenen ancak karşılıklı görüşmeler, yazışmalar ve ziyaretlerden öte bir yol alınamayan Midilli seferlerinin bir an önce başlamasını istiyoruz.

Konu ile ilgili çalışmalar sektör temsilcisi Meclis Üyelerimiz ve Sivil Toplum Örgütü temsilcileri ile birlikte Yönetim Kurulumuz da değerlendirilmiş ve seferlere talip olan Firma ile dört saat süren bir toplantı yapılmıştır.

Bölge ekonomisine ciddi katkı sağlayacağından kimsenin şüphesinin olmadığı seferlerin, bu sezona yetişmesi için en uygun lokasyon, gerekli izinleri alınmış ve yatırımları tamamlanmış olan Küçükkuyu’dur.

Firma ile yapılan görüşmede; Küçükkuyu’dan Midilli Petra’ya yapılması planlanan seferlerin Çanakkale’ye en fazla katkı sağlayacak şekilde programlanması talep edilmiştir. Tüm tur programlarının Çanakkale odaklı, konaklamalı ve Avrupalı turisti de hedef alacak şekilde bölgede başka bir lokasyon dahil edilmeden planlanması taahhütü alınmış, bu çalışmalar sırasında Çanakkale içerisinde acentelikler verilmesi, rehber, tur aracı ve transfer aracı ihtiyaçların Çanakkale’den temin edilmesi planlanmıştır.

Ayrıca; söz konusu Firmanın; İskele hinterlandı, Midilli’ye uzaklığı ve kara ulaşım ağı dikkate alındığında ikinci en uygun nokta olan Büyükhusun’da yapılacak iskele çalışmalarına maddi destek sağlama ve Büyükhüsun tamamlandığında Küçükkuyu’dan yapılan Midilli seferlerini iptal ederek Büyükhusun’dan devam edeceğinin teyidi resmi yazı ile alınmıştır.”

“ÇTSO OLARAK GEREKEN DESTEK VERİLECEKTİR”

“Çanakkale’de konaklama süresini ve turizm hareketliliğini artıracak, İlin tanıtımına katkı sağlayacak olan Midilli seferlerinin başlaması için geciken her gün, İlimiz ve Ülkemiz ekonomisi için bir kayıptır. Seferlerin bir an önce başlaması için en ivedi çözümün acilen hayata geçirilmesi gerekmektedir.

Turizm sektör temsilcilerinin de gereken her türlü desteği vereceğine olan inancımız ile Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak Midilli Seferlerinin hızla başlatılması ve iyileştirilmesi için yapılacak çalışmalara elimizden gelen destek verilecektir.”

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech