Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Emekçi Kadının Günü

Emekçi Kadının Günü Çanakkale’nin

Emekçi Kadının Günü

Çanakkale’nin siyasileri ve dernek başkanları 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü kapsamında mesaj yayımladı. Kendi ayakları üstünde durmayı başaran ve mücadeleye devam eden kadınlara selam olsun.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan: Bu dünyayı güzel kılan kadınlar hayatımızın her anında varlar ve hep olmalılar. Bizler kadına karşı şiddeti önlemek için çeşitli düzenlemeler getirdik. Keşke kadınların ortaya koyduğu bu fedakârlık, özveri fazlasını değil ama en azından gerektiği saygıyı herkesten görse. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım.”

CHP Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek: “Kadın mücadelesi, sadece kadınların yürüttüğü ve yürütmesi gereken bir şey değildir. Topyekûn bir ilerleme ve çağdaşlaşma projesidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde gerçekleştirilen ve dünyaya örnek olan devrimlerin biri de bu alandadır. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun.”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan: Kadınlarımızın Cumhuriyet ile kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında kendilerini başarıyla temsil ettiklerini gururla görmekteyiz. Kadının yaşamın her alanında eşit, özgür, sesi gür, güvenli, huzurlu, amasız var oldukları bir gelecek temennim ile 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan: Kadınlarımızın sahip olduğu her hak, özünde milletimizin tüm fertleri için büyük bir ümit kaynağıdır. Bu düşüncelerle kadınlarımızın gününü en samimi duygularımla kutluyorum.

Ak Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ; “Partimiz 1 Kasım seçimlerinde de temsil noktasında kadınlarımıza gereken değeri göstermiş ve en fazla kadın milletvekili sayısına sahip 1. Parti olarak kadınlarımızı milletin meclisine göndermeyi başarmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle Adalet ve Kalkınma Partisinin Türkiye’deki Tek Kadın İl Başkanı olarak tüm emekçi kadınların 8Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyorum.”

AK Parti Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı Saime Çetin Aydoğan: “Bugüne kadar kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuz gibi bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Kadınların “8 Mart Dünya Kadınlar Günü “nü içtenlikle kutluyor, sevginin, şefkatin ve fedakârlığın simgesi olan kadınlara saygılarımı sunuyorum.”

AK Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok: “Omuzlarına yüklenen ağır sorumluluklarından hiçbir zaman yılmamış olan kadınlarımızın, bu ülkenin erkekleri ile omuz omuza ülkemizin gelişmesinde söz sahibi olacakları muhakkaktır. Bu vesile ile kadınlarımızın bu özel günlerini yürekten kutluyor selam ve sevgilerimi sunuyorum.”

Eğitim İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu: Üyelerinin yüzde 57’sini kadınların oluşturduğu Eğitim-İş olarak, yeryüzüne barışı, çağdaşlığı, inceliği ve sayısız güzelliği kadınların getireceğine inanarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyoruz.

İl Genel Meclis Başkanı Ömer Şahin: Yaşamımızın her anında ve alanında varlıklarıyla onurlandığımız, üreten, eğiten, yetiştiren, sevgi ve şefkati karşılıksız veren, ailenin ve toplumun temel taşı tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Vatan Partisi Merkez İlçe Başkanı Sevgi Göztepeli: “Vatan Partisinin Öncü Kadınları yıllardır bu mücadelenin içinde üzerine düşen görevleri hep ön saflarda yerine getirmiştir. Bugün de Atatürk’ün gösterdiği hedefle birliğimiz, beraberliğimiz ve Vatan bütünlüğümüz için tarihsel görevini yerine getirecektir. Bu amaçla Dünya Emekçi Kadınlar gününde tüm kadınları Vatan Partisi öncülüğünde büyük göreve ve 16 Nisan’da HAYIR demeye çağırıyoruz.”

Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya: Sevgi ve saygıyı fazlasıyla hak eden kadınlarımız,  fabrikada, tarlada, bahçede, evde her türlü zorluğa karşı durup aile yaşamımızda da bizlerin en büyük destekçisidir. Kadınlarımızın günü bir gün değil, nefes aldığımız her gündür. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, Kadınlarımıza hak ettiği değeri görmesini diliyorum.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Merkezi, “Kadının kendi gücünün farkına varabilmesi için yaşamı boyunca yılmadan çalışan, binlerce kızımızın elinden tutarak toplumun umudunu yeşerten Prof. Dr. Türkan Saylan gibi örnek Cumhuriyet kadınlarından devraldığımız sorumluluğumuzla yürümeye devam edeceğiz. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günümüz kutlu olsun.”

(Haber Merkezi)

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech