Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gökhan: “Özür Dileyecek Bir Durum Yok”

Gökhan: “Özür Dileyecek Bir

Gökhan: “Özür Dileyecek Bir Durum Yok”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, belediye meclisinde Tülay Ömercioğlu ile tartışması ve ardından yapılan basın açıklamalarıyla ilgili yazılı açıklama yayımladı.

Başkan Gökhan, toplantıdaki konuşmasıyla ilgili açıklama yaparak, Çanakkale halkının kendisini iyi tanıdığını ve her durumdan mağduriyet çıkardıklarını ifade etti. Gökhan, “1 Mart 2017 Çarşamba günü gerçekleşen Belediye Meclis Toplantısında, mutat geçmiş aya dair değerlendirmelerimde 6 Şubat 2017 tarihinde kent gündemine düşen AK Partili Belediye Meclis Üyelerinin istifa haberlerini ve tüm bu talihsiz sürece rağmen hepsini meclis sıralarında, yani ait oldukları yerde görmekten mutluluk duyduğum ile ilgili düşüncelerimi paylaştım.

Basında ve kamuoyunda ifade edildiği gibi; AK Parti İl Başkanı tarafından, halkın oylarıyla seçilmiş Belediye Meclis Üyelerinin siyasi mülahazalarla seçilmiş oldukları görevlerinden istifa etmeleri istendi ise, bunun kabul edilebilir bir durum olmadığını ifade ettim. Beni, sürecin kendi içlerindeki siyasi boyutunun değil, hangi siyasi parti olursa olsun, siyasilerin seçilmişler üzerinde baskı kurmaması gerektiği tarafının ilgilendirdiğini dakikalarca anlattım. Basın aracılığıyla herkes tarafından bilinir olmuş bu konu hakkında, Sayın Ömercioğlu mensubu bulunduğu siyasi aidiyet ve konuyu kapatma gayretiyle, doğaldır ki savunma içerisine girdi.”

“ÖZÜR DİLEYECEK BİR DURUM GÖRMÜYORUM”

“Yaşanan diyaloglar içinde, bir nazire, bir atıf olduğunu aklı fikri yerinde olan, beden dilinden anlayan  herkesin ve kendisinin de aslında çok iyi anladığı ‘Yeşim Hanım bana mail atmış’ sözüm ve Sayın Ömercioğlu’nun kabak tadı veren, kayyum ve Sur Belediyesi tartışmalarını yeniden açması, dakikalarca yeniden izahat vermeme rağmen, ısrarla kamuoyunun aklını karıştırmak, canlı yayında aklınca üstünlük sağlama hamlelerine karşılık, benim sözlerimin Çanakkale halkı nezdinde her zaman inandırıcılığı olduğunu, hemşerilerimin bana inandıklarını, sözlerime güvendiklerini, bunun yeni bir şey değil bir aile mirası olduğunu, kendisinin de aynı mirasa sahip olduğunu ifade eden, ‘Sizin de benim de ailesel durumlarımızı tüm Çanakkale halkı bilir’ ifadelerini kullandım, ailemin uzun yıllardır Çanakkale’de gerek siyasi, gerek ticari yaşamda bilinirliğini hatırlattım. Kendisinin de aile büyüklerinin, kardeşinin gözümdeki değerini ayrı ayrı ifade ettim. Sözlerimin, asla kendilerinin anladığı ifadeler içermediğini ben çok iyi biliyorum, vicdanım rahat, kendilerinin aileleri hakkında kötü hissetmesine sebep olacak, üzüntü hissettirecek bir bilgim de söz konusu değil, bu nedenle hangi alınganlıklarla hareket etti anlayabilmiş değilim. Bu nedenle de sözlerimin arkasındayım ve ortada kimseden özür dileyecek bir durum da görmüyorum.

Her durumdan bir mağduriyet yaratmayı, bir bardak suda fırtınalar koparmayı, bir ekranın önünde matem havasına bürünüp görüntü vermeyi marifet sayanlara asla izin vermeyeceğim.

Benim ve ailemin tüm insanlara karşı sevgi, saygı ve nezaketli tutumlarımı da, kimsenin en kıymetlisi aile bireylerine karşı da asla saygısız davranışlar sergilemeyeceğimi de tüm Çanakkale halkı bilir.” diye konuştu.

Haber Merkezi

 

 

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech