Çanakkale şehir merkezini ikiye bölerek Çanakkale Boğazına akan Sarıçay, şu sıralar gerçekten sarı renge büründü.
Çanakkale şehir merkezinin içinden geçen, şehri ikiye bölen ve Çanakkale boğazına akan Sarıçay, şu günlerde gerçek anlamda sarı renge bürünmüş durumda… Pazar akşam başlayan ve pazartesi sabaha kadar şiddetli şekilde yağan yağmur suları, çamuru da önüne katarak Sarıçay’a karışınca çayın rengi resmen sarı renge büründü. Normal haliyle şehrin manzarasına güzellik katan ve çok sayıda kuşa da ev sahipliği yapan Sarıçay’da şu günlerde çamurun etkilisiyle kötü bir görüntü hâkim durumda…
Engin Ören