Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Laboratuvar Çalışanına Ölçüm Belirsizliği Eğitimi

Laboratuvar Çalışanına Ölçüm Belirsizliği

Laboratuvar Çalışanına Ölçüm Belirsizliği Eğitimi

‘Kimyasal Analizlerde Metot Validasyonu, Ölçümlerin İzlenebilirliği ve Ölçüm Belirsizliği Eğitimi’ Çanakkale Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü Eğitim Salonu’nda laboratuvar personelinin katılımıyla gerçekleştirildi. 

Eğitim, İndata Akademi’nin eğitimcisi Zekiye Ayhan tarafından verildi.  Eğitimde TS EN ISO / IEC 17025 standardı kapsamında Kimyasal Analizlerde Validasyon çalışmalarının nasıl gerçekleştirileceği, hangi parametrelerinin yapılması gerektiği, laboratuvarın teknik açıdan doğru ve güvenilir sonuçlar üretme kabiliyeti sağlaması açısından ortaya koyması gereken şartların neler olduğu konuları ayrıntılarıyla anlatıldı. Ayrıca Validasyon çalışmalarında elde edilen veriler neticesinde ölçüm belirsizliği hesaplamalarının nasıl gerçekleştirileceği ve ölçümlerin nasıl izleneceği de örnekleme çalışmalarıyla personele aktarıldı. Katılımcıların sorularıyla interaktif bir şekilde bir gerçekleşen eğitimin sunum aralarında soru sorma imkânı bulan katılımcılar detaylı fikir alışverişinde bulundular.

Çanakkale Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü’nde görevli 34 personelin faydalandığı eğitimin sonunda düzenlenen sertifika töreninde bir konuşma yapan Kurum Müdürü Mustafa Uçar; eğitimin Çanakkale ve bölgeye hizmet sunan laboratuvar için önemine dikkat çekerek bu fırsatı sunduğu için Güney Marmara Kalkınma Ajansı’na, eğitimci Zekiye Ayhan’a ve projeyi hazırlayan İç Kontrol Birimi’ne teşekkür etti.  İHA

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech