Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vekil Gider’den Borsa’ya Ziyaret

Vekil Gider’den Borsa’ya Ziyaret

Vekil Gider’den Borsa’ya Ziyaret

Çanakkale Milletvekili İçişleri Komisyonu Katip Üyesi, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Gider, Çanakkale Ticaret Borsası Meclisine ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyarette, Milletvekili Ayhan Gider öncelikle Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Üyelerinin sektörleri ve yaşadıkları ilçelerin durumları hakkında bilgiler alarak sorunlarını dinledi.

Milletvekili Ayhan Gider Çanakkale Ticaret Borsası genel anlamda Tarımsal üretime dayalı ama Çanakkale’miz gibi adı büyük kendi küçük illerde borsalar her şeyle ilgilenmek zorunda o anlamda ben Çanakkale Ticaret Borsası Meclisine ilimiz ekonomisinin gelişmesi adına yaptığınız değerli katkılardan, desteklerlerden dolayı çok teşekkür etmek istiyorum. Gerek Tarım il Müdürlüğü yaptığım dönemde gerekse genel sekreterlik yaptığım dönemlerde sizlerde her zaman beraber, yan yana çalıştık. Çanakkale Ticaret Borsası tüm sektörlerde ve ihtiyaç duyulan her alanda ilimiz için her zaman elini taşın altına koymuş, her zaman destek olmuştur.” dedi.

Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Vekilimizin Borsaya ziyaretlerinden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, “Yenice Çırpılar’da kurulması planlan Termik santral ile ilgili olarak çevreye verdiği etkilerden dolayı endişe duyduklarını ifade etti. Milletvekili Gider, mevcut teknoloji ile oranın kömürünün rantabl olmadığını, İster ithal olsun ister yerli olsun termik santrallerin Çanakkale için yapılan bir yatırım olmadığını ifade etti.

Piyasalar ile ilgili bilgiler veren Milletvekili Ayhan Gider  “Muhakkak ki piyasalarda bir daralma var. Sadece Türkiye değil, dünya gergin bir dönemden geçiyor. Bugüne kadar özgürlükleri savunan Amerika, vizeleri iptal etmeye başladı. Mülteci sorunu ile dünya karşı karşıya… Biz öncelikle ülke olarak sonra Çanakkale olarak bu sıkıntılardan en az etkilenmeye en az zarar görmeye çalışıyoruz.  Dünyanın en uzun asma köprülerinden biri olan Çanakkale 1915 Köprüsü Projesi ilimizde inşaat sektörüne ciddi bir ivme kazandırmıştır. Ne Çanakkale’de ne Lapseki’de ne Biga’da satılamayan bina, arsa yok gibi… Gerek Toprak kanunu ve gerekse şimdi tarımsal sit bölgeleri ile ilgili çıkan kanunlar ile de çok ilgili… Çanakkale’mizin ciddi anlamda aldığı bir ivme var.” dedi.

Haber Merkezi

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech