Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“200 Konteyner Daha Gönderilecek”

“200 Konteyner Daha Gönderilecek”

“200 Konteyner Daha Gönderilecek”

6 Şubat Pazartesi günü yaşanan ve şu ana kadar artçı sarsıntılarla devam eden Ayvacık depremi, Meclis Genel Kurulu’nda da gündeme geldi. AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, söz alarak yapılan yardımlar hakkında bilgi verdi. 

Depremde 21 yerleşim yerinde yaşayan 2 bin 500’den fazla vatandaşın etkilendiğini söyleyen Turan “AFAD, Kızılay ve çevre belediyelerin ilk günden itibaren deprem bölgesinde büyük bir çaba sarf etti. Bugüne kadar 485 adetten fazla konteyner ev AFAD tarafından yapıldı. Eksik kalan konteyner evlerin kurulması için de çaba gösteriyoruz. Elektrik ve su alt yapısı sorunu tamamen çözüldüğü gibi her konteyner evde soba da bulunuyor. Hatta TV yayını bile sağlandı. Yaşanan son 5.3 şiddetindeki depremle ne yazık ki hasar gören ev sayısında artış oldu. Başbakan yardımcımız Sayın Veysi Kaynak ile yaptığımız görüşmeler sonucunda 200 tane daha konteyner ev gönderilmesi hususunda karar alındı. En kısa zamanda konteyner evlerin ulaşımı sağlanacak” dedi.

Bundan böyle kalıcı çözümler üretileceğini ifade eden Turan “Köylerin doğal yapısına uygun evlerin inşa edilmesi için çalışacağız. Bir kez daha Çanakkale’mize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

İHA

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech