Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Otel Yönetiminden Özür Açıklaması

Otel Yönetiminden Özür Açıklaması

Otel Yönetiminden Özür Açıklaması

Kolin Otel Yönetimi, yerel medya ve sosyal medyada yer alan tepkilerin ardından Meral Akşener’in Cumartesi Günü Çanakkale’de yaptığı toplantıya ilişkin basın bildirisi yayımladı. Yönetim, sözleşmenin fesih nedenini açıklarken yaşanan olumsuzluklar nedeniyle de Akşener’den özür dilediklerini belirtti.

Kolin Otel Yönetimi tarafından yapılan açıklamada toplantının dernek üyelerine özel bir toplantı olacağını bildikleri ve bu nedenle toplantıyı iptal etmek istedikleri ifade edilirken, toplantı sonunda Akşener’in yanına gidilerek şahsından özür dilendiği ifade edildi. Açıklamanın tam metni şu şekilde: “ÇATÜMSİAD (Çalışkan Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği) yetkili Başkanı ile 20 Ocak 2017 tarihinde yapılması planlanan bir toplantı organizasyonu için sözleşme imzalanmıştır. Toplantının içeriği olarak, Çanakkale ve diğer tüm ilçelerindeki dernek üyeleriyle genel rutin bilgilendirme toplantısı olacağı ve eski İç İşleri Bakanı Sayın Meral Akşener’in de kısa bir konuşma yapacağı sohbet ortamında bir toplantı havasında geçeceği bilgisi verilmiştir. Sözleşmede yer alan öğle yemeği organizasyonu ise 27 Ocak 2017 tarihinde dernek başkanı tarafından iptal edilmiştir.

Ancak, toplantıdan bir gün önce, 10 Şubat 2017 tarihinde ülkemizdeki sosyal iletişim ağları üzerinden ve bazı yerel ve ulusal yayın kuruluşları vasıtasıyla yapılan paylaşımlar neticesinde, söz konusu toplantının sadece dernek üyelerine değil, tüm halkın davet edilerek umuma açık bir toplantı haline getirildiği öğrenilmiştir. Ayrıca, eski İç İşleri Bakanı’nın “Referanduma Hayır” kampanyasının halka dair yapacağı ilk miting organizasyonu haline dönüşmüş olduğu ve bu konu hakkında otelimiz yönetimine yazılı hiç bir bilgi verilmediği tespit edilmiştir. Bunun yanı sıra ulusal basın ve haber ajanslarının canlı yayın yapacağı konusunda baştan bilgi verilmemesine rağmen, yayın yapılacağı son anda öğrenilmiştir.

Organizasyon sahibi dernek başkanı ile yapılan görüşmelerde, toplantı içeriğinin bu şekilde umuma açık hale getirilmiş olmasının, ticari bir kuruluş ve beş yıldızlı bir otel olarak otelimizin tarafsızlık ilkesiyle uyuşmayacağı, karşı görüşlerde olan bazı aşırı grupların bir araya gelerek bu ortamı provake edebilecekleri ihtimaline göz önüne alınarak, toplantının daha uygun olabilecek başka bir mekanda yapılmasının uygun olacağı ve bu konuda otel yönetimi olarak her türlü yardıma hazır olduğumuz belirtilmiştir.

Ayrıca hiçbir merkezi ve genel idare ile siyasi görüş baskı ve telkini olmaksızın, otel yönetimi olarak önceliğimizin otel misafirlerinin ve çalışanlarının huzur ve güvenliğini sağlamak olduğu organizasyon komitesine iletilmiştir. Ancak dernek başkanlığı, toplantı yerinin, son anda başka bir adreste yapılamayacağını, kendilerinin yeterli tedbirleri aldıklarını bildirerek sorunsuz bir toplantı olacağını ifade etmişlerdir.

Ancak bütün bu görüşmelere rağmen, toplantının yapılacağı 11 Şubat Cumartesi günü sosyal mecralarda ve sanal ortamdaki basın haberlerine dayanarak, farklı bir toplantı olması beklenirken, daha sonra kontrol edilmesi güç olabilecek farklı görüşlerde olan fanatik grupların da katılma riski olan bir miting havasına dönüştüğü görülmüştür. Tüm öneri ve ricalarımıza rağmen toplantının bu ortamda ve koşullarda yapılması konusunda ısrar edilmesine karşı, toplantının istemeyerek de olsa, tek taraflı olarak tarafımızdan iptal edileceği bilgisi ilgili dernek başkanına sözlü ve yazılı olarak bildirilerek, salon hazırlıkları da iptal edilmiştir.

Bu görüşmeler ve bildirime rağmen, otel yönetiminin isteği dışında, bin kişiye yakın halk, canlı yayın ekipleri içeriye girmiş ve miting havasındaki toplantı başlatılmıştır. Toplantının başlamasından önce emniyet güçlerinin salonda gerekli tedbirleri alması toplantının da endişelenildiği gibi herhangi bir olumsuz ortam olmadan devam ettiğinin anlaşılması üzerine, ses ve ışık sistemi otel yönetimi tarafından yeniden devreye alınmak istenmiş, ancak aşırı kalabalık olan ortamda balo salonunun elektrik enerjisini besleyen elektrik panosuna ulaşılması zaman almış ve bu nedenle elektrik istenilen zamanda salona verilememiştir.

Herhangi bir olumsuz ortamın oluşmadan toplantının sonuçlanmış olması, otel yönetimi olarak bizleri olduğu kadar organizasyon sahiplerini de memnun etmiştir. Yaşanan aksaklıklar nedeniyle dernek yöneticileri ve Sayın Meral Akşener, oteldeki odalarında ziyaret edilerek özür dilenmiş ve kendilerine göstermiş oldukları sağduyulu yaklaşımları ve anlayışları için teşekkür edilmiştir. Toplantıya katılan Çanakkaleli misafirlerimize de ayrıca teşekkür ederiz.”

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech