Amaçları Farklı Konsept
İstanbul’u bırakıp Çanakkale’ye yerleşen Nevin-Taylan Aysev çifti, Çanakkale Merkez’de Sofa Cafe’yi açtılar.
İstanbul’un sosyal, kültürel durumu ve terör olaylarına bağlı olarak oradan ayrıldıklarını belirten çift yerleşmek için daha huzurlu olduğunu düşündükleri Çanakkale’yi seçti. Çift oğulları Toprak’ın daha huzurlu, sakin ve barış dolu bir ortamda büyümesini istediklerini sözlerine ekledi. Asıl meslekleri iktisat ve bilgisayar mühendisliği olan çiftin amacı farklı bir konseptle var olmak… Herhangi bir iş hanında değil müstakil olan bir binada hizmet verdiklerine dikkat çekilen kafe 11 Şubat Cumartesi günü küçük Toprak’ın kurdele kesimiyle açıldı. Yıldız Sağlam