Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öğretmenlerden İhraç Tepkisi

Öğretmenlerden İhraç Tepkisi Eğitim-İş,

Öğretmenlerden İhraç Tepkisi

Eğitim-İş, “Yetti Hukuksuzluğunuz” diyerek yaptıkları açıklamada son yayınlanan KHK ile hocaların ihracına tepki gösterdi.

Eğitim-İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“07.02.2017 tarihinde yayınlanan 686 sayılı KHK ile 2585’i Milli Eğitim Bakanlığı, 330’u Yükseköğretim kurumları olmak üzere toplamda 4464 kamu görevlisi ihraç edilmiştir.

Sorgusuz sualsiz, gerekçesiz, evrensel hukuk ilkeleri çiğnenerek yine bir yargısız infaz örneği yaşanmış, FETÖ ile uzaktan yakından alakası olmayan, tek suçu iktidar yandaşı olmamak olan kamu görevlileri tasfiye edilmiştir. Sendikamız üyesi 21 kamu emekçisi de bu KHK ile haksız olarak ihraç edilmiştir.

Kanunsuzluk ve faşizm, demokratik kitleler üzerinde adeta kıyım yapmaktadır.  FETÖ bahanesiyle girişilen tasfiye sürecinde yıllarca kol kola hüküm süren saltanatın gerçek failleri, asıl işbirlikçileri saltanatlarını sürdürmekte ancak aydın, laik ve demokrat kitleler hedef seçilmektedir.

Gece yarısı karanlıklarında hazırlanan listeler aydınlık Türkiye sabahını engelleyemeyecek,  eğitim emekçileri, laik, demokratik cumhuriyeti müdafaa için gözünü budaktan sakınmayacaktır.

FETÖ bahanesiyle yaşanan kıyıma sessiz kalmayacağız. Tüm demokratik kitle örgütlerinin de artık gelinen bu noktada omuz omuza mücadele etmekten başka kurtuluşu kalmamıştır.  Tüm üyelerimiz ile laik cumhuriyete inanan kamu emekçilerinin yanındayız ve her platformda desteğimizi sunacağız. Yetti hukuksuzluğunuz!”

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech