Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AVM 17’de kampanya gerginliği

AVM 17’de kampanya gerginliği

AVM 17’de kampanya gerginliği

Esas 17 AVM Burda tarafından 100 TL üzeri alışverişlerde çekiliş hakkı verilerek değişik hediyelerin verileceği kampanyanın son günü müşteriler ile AVM Yönetimi arasında tartışma yaşandı.

Uzun süre kuyrukta beklemelerine rağmen çekiliş başvurularını yapamayan vatandaşlar, “Haksızlığa uğradığımızı düşünüyoruz” diye konuştu. Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız 17 Burda AVM Genel Müdürü Erol Yıldız ise kampanyanın Milli Piyango izni ile yapılan bir çekiliş olduğunu ve 22’den sonra alınan kayıtların çekilişi iptal edebileceğini ifade etti. Yıldız, vatandaşların başvurusu için Milli Piyango’dan verilecek kararı beklediklerini açıkladı.   

Saat tam 22.00’da çekiliş başvurularının kapanması sonucu uzun vatandaşlar kampanyaya katılamamalarına isyan etti. Vatandaşlar, saat sekizden beri sırada olduklarını belirterek, kendi başvurularının alınmamasına set tepki gösterdi. Kendilerine böyle bir anons yapılamadığını açıklayan vatandaşların şikâyeti sonucu olay ile ilgili tutanak tutuldu. Konu ile ilgili AVM önünde toplu olarak basına açıklaması yapan vatandaşlar; “Bize duyurularını yaptıkları duyurularda başvuruların 22’de sonlandırılacağı belirtilmiyordu. Haksızlığa uğradığımızı, dolandırıldığımızı düşünüyoruz. Bununla ilgili olarak alışveriş yapan arkadaşlar bir tutanak düzenledik. Yarın hukuki k haklarımızı arayacağız. AVM Burda’nın kurumsal kimliğine böyle bir davranış yakışmamıştır. Kendilerini kınıyoruz” diye konuştu.

“BİZİM YETKİ VE SORUMLULUĞUMUZDA DEĞİL”

Olay ile ilgili görüşlerini aldığımız AVM Gene Müdürü Yıldız ise kampanya ve kuralların Milli Piyangonun izni ile yapıldığını belirterek şu açıklamayı yaptı; “Kampanyanın son gün süresi saat 22’dir diye her türlü duyuru noktalarımızla sona ereceğine ait durum bütün bilgilerimizde mevcut. Bu Milli Piyangodan kampanya başlamadan önce alınmış izin ile yapılan bir şey. Bu bizim yetkimiz ve sorumluluğumuzda olan bir şey değil. Ben saat 22’den sonra kampanyaya birini almış olsam bütün kampanyanın iptal edilerek, hafta sonu yapılacak çekilişin riske girme ihtimali vardı. Maalesef o riski alamadım. Bu yüzen onay vermedik.”

“YARIN AKŞAMA KADAR HABER VERECEĞİZ”

Mağdur vatandaşlar için Milli Piyango’ya başvuru yapıldığını ifade eden Yıldız, şu şekilde devam etti; “Dün akşam kalanları üzülerek alamadık. Ancak bu konu ile ilgili aracı kurumumuza müracaatımızı yaptık, oda Milli Piyangoya müracaat yaptı. Bu kuyruktaki listesini aldığımız 20 ailenin bir şekilde ek bir sayfa açılarak kampanyaya dâhil edilip edilemeyeceği ile ilgili görüş sorduk. Bizde yarın akşama kadar en geç haber gelecek arkadaşların numaraları bende var. Onlara haber vereceğim gelip kayıtlarını yapacaklar. Uygun görülmez ise çekilişimizi bu şekilde yapmak durumundayız.”

Eren Aşnaz

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech