Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Geleceğin Sanatçıları Burada Yetişiyor

Geleceğin Sanatçıları Burada Yetişiyor

Geleceğin Sanatçıları Burada Yetişiyor

Sanatın, toplumların bir yansıması, değeri ve bir parçası olduğu bilinciyle hareket eden Çan Belediyesi, 2010 yılında kurmuş olduğu Çan Belediyesi Sanat Atölyesi’yle, bu anlamda konunun önemini vurgulamış oldu.  

2010 Yılından bu yana, çocuklara ve bayanlara yönelik faaliyet gösteren atölyede, yüzlerce çocuk ve yüzlerce bayan, sanatın değişik dallarıyla tanıştılar. Yine bugüne dek, hocalarının destekleriyle, kendi hayal güçlerini de katıp, sayısız ürünler üretme imkanı buldular.

Çan Belediyesi Sanat Atölyesi’nde; seramik, ahşap boyama, ebru, 3 boyutlu rölyef, yağlı boya resim, kara kalem, tuval, keçe, dekoratif öğeler, takı tasarım, taş boyama, kokulu taş ve sabun gibi sanatsal faaliyetler gerçekleştirilmekte… Gruplar, hafta içi her gün, gündüz-gece atölyeden istifade ediyor. Kullanılan tüm malzemeler Çan Belediyesi’nce temin ediliyor. Kursiyerlerin üretmiş oldukları ürünlerse kendilerinin oluyor. Meraklılarına buradan duyurularım, kayıtlar her daim devam ediyor.

“Sanat; estetik ve derin düşünme imkanı sağlayan farklı bir dünyadır.” diyen Başkan Kuzu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Herkes her alanda var olamaz, ancak olanak sunulursa, insanların kendilerini ifade edeceği veya hizmet edeceği alanlar oluşturulursa, işte o zaman nice başarılara imza atan bireyler, kendilerini en iyi şekilde dile getirebilirler. Kimileri sanatıyla, kimileri siyasi arenada, kimileri de başka başka alanlarda hizmet üretirler. Biz de buna binaen, tüm benliğimizi adadığımız bu yolda, her alanda, her kesime hizmet etmeyi kendimize düstur edindik ve Çan Belediyesi Sanat Atölyesini hayata geçirdik. Hayata geçtiği andan itibaren de durmaksızın bir talep var çok şükür. Nice çocuk, nice hanım kardeşimiz buralarda sanata dair çok şey öğrendiler, çok şey ürettiler. Hem de geniş zamanlarını böylesi güzel faaliyetlerle doldurmuş oluyorlar. Buradan bir kez daha, atölyemizde hizmet veren kıymetli hocalarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech