Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Akılcı Antibiyotik Eğitimi

Biga Devlet Hastanesi’nde ‘Akılcı
Akılcı Antibiyotik Eğitimi

Biga Devlet Hastanesi’nde ‘Akılcı Antibiyotik Kullanımı-Hızlı Tanı Testi Uygulaması’ konularında eğitim verildi.
Biga Devlet Hastanesinde, Sağlık Bakanlığı çalışmaları doğrultusunda akılcı antibiyotik kullanımı çalışmaları kapsamında Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Biga Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Mehmet Akif Zaloğlu ve Başhekim Yardımcısı Uzman Dr. Hamit Özçelik tarafından Acil Servis Hekimlerine, Çocuk Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz ve Dahiliye Uzmanlarına ‘Akılcı Antibiyotik Kullanımı – Hızlı Tanı Testi Uygulaması’ konularında eğitim verildi.
Ayrıca hastane poliklinik katında, antibiyotiğin yanlış ve gereksiz kullanımı konusunda hasta ve yakınlarını bilinçlendirme amaçlı stant kuruldu.

GEREKSİZ ANTİBİYOTİK BAKTERİLERİN DİRENCİ ATTIRIYOR
Başhekim Yardımcısı Uzman Dr. Hamit Özçelik, Başhekim Yardımcısı Dt. Elif Keriş ile birlikte Eğitim AR-GE, Hasta İletişim, Enfeksiyon Kontrol ve Kalite Yönetim Birimlerinde çalışan yetkili personellerinde görev aldığı stantta hasta ve yakınlarına eğitim verildi. Poliklinikte bulunan hasta ve yakınları tarafından ilgi gören stantta, antibiyotiklerin sadece bakterilerden kaynaklanan hastalıklarda kullanılması gerektiği, antibiyotiklerin ağrı kesici, ateş düşürücü ya da sakinleştirici özelliğinin olmadığı, gereksiz yere antibiyotik kullanımında bakterilerin antibiyotiğe karşı direnç geliştirmesi ile sonuçlanacağı, bilgileri verildi ve bilgilendirme broşürleri de dağıtıldı. Yapılan etkinliğin aynı anda hastane içerisinde bulunan TV ve bilgilendirme ekranlarında yayınlanması sağlandı.

Haber Merkezi

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech