Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ayvacık 20 Şubat Ezine 2 Mart

Ayvacık 20 Şubat Ezine

Ayvacık 20 Şubat Ezine 2 Mart

Ayvacık halkı tarafından merakla beklenen ihale tarihi, 20 Şubat 2017 olarak açıklanırken, Ezine’ye yapılacak olan ilkokul projesinin ihale tarihi ise 2 Mart 2017 olarak açıklandı.

Ayvacık ve Ezine ilçelerine yapılması planlanan ilkokul projelerinin ihale tarihleri belli oldu. Açıklanan ihale tarihleri hakkında değerlendirmede bulunan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, her iki projeyle de genç nesillerin modern ve kaliteli eğitim yuvalarına kavuşacaklarını söyledi. Turan, “Ezine’deki okulumuz yaklaşık 5 bin m² toplam inşaat alanına sahip olacak. 12 dersliğin yanı sıra fen ve teknoloji laboratuarları, teknoloji tasarım atölyesi, müzik dersliği, rehberlik servisleri, kütüphane yer alacak. Ayrıca öğrencilerimizin ders dışı zamanlar için kullanabilecekleri kantin, kütüphane, çok amaçlı salon ve çok amaçlı odalar da okulun içerisinde bulunacak. Ayvacık’taki okulumuzda da yine aynı şekilde 12 derslikle beraber çeşitli laboratuarlar yer alacak” dedi.

“İŞİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Turan, ilkokulların en kısa sürede yapılması için projelerin takipçisi olacaklarını belirterek, “Her daim Çanakkale’nin sanayide, tarımda, turizmde marka bir kent olduğunu söyledik. Eğitimdeki projelerle Çanakkale’miz eğitim alanında da atağa geçecek. Çocuklarımız için güzel bir gelecek inşa etmek asli sorumluluklarımız arasında yer alıyor. Bundan dolayı projelerin en kısa sürede tamamlanması için işin takipçisi olacağımıza söz veriyoruz. Her iki projenin de Ayvacık ve Ezine’ye hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech