Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öğretmen Evi ne zaman bitecek?

Öğretmen Evi ne zaman

Öğretmen Evi ne zaman bitecek?

2013 yılının Ağustos ayından depreme dayanıksız olduğu için yıkım kararı çıkan Çanakkale Öğretmenevi inşası devam ediyor.  Öğretmen evi yıkımı 2016 Şubat ayı içerisinde tamamlanmıştı. Yeniden yapımına başlanan öğretmenevi inşası devam ediyor. Bir yıllık süre içerisinde bitirilmesi planlanan öğretmenevi temelinde çıkan deniz suyunun boşaltılması sebebi ile uzatıldığı belirtilmişti.   

Çanakkale Öğretmenevi için 2013 yılı itibari ile depreme dayanıksız olduğu gerekçesi ile yıkım kararı verilmişti. Dış cephesi bitmek üzere olan öğretmenevinin Haziran ayı içerisinde bitirilmesi planlanıyor. İl Özel İdaresi tarafından yapımı gerçekleştirilecek olan Öğretmenevi’nin 2016 Haziran ayı itibari ile 1 yıl süre içerisinde tamamlanması şeklinde anlaşma sağlandığı belirtildi.

İnşaat yetkilileri, gazetemize yaptıkları açıklamada yeniden yapılacak olan öğretmenevinin 2016 Haziran ayı itibari ile bir yıl içerisinde bitişinin yapılacağı şeklinde anlaşma sağlandığını ancak altından su çıkması dolayısı ile bitiş tarihinin süresinin uzayabileceğini ifade etmişlerdi. Dış cephe ve kaba inşaatının tamamlanmak üzere olduğu görülen inşaatın Haziran ayı içerisinde bitirilmesi planlanıyor.  (Eren Aşnaz)

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech