Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çanakkale’ye istihdam müjdesi

Çanakkale’ye istihdam müjdesi  Kütahya

Çanakkale’ye istihdam müjdesi 

Kütahya ve Çanakkale’de kurulan OSB’lerinin, yaklaşık 15 bin kişiye istihdam sağlayacağını açıklayan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ezine Gıda İhtisas OSB ile ilgili bilgiler verdi.

 Bakan Özlü, Kütahya Altıntaş Zafer OSB ve Çanakkale Ezine Gıda İhtisas OSB’lerine ilişkin açıklamalarda bulundu ve bu kapsamda yürütülen faaliyetler sonunda Çanakkale’nin Ezine ilçesine yaklaşık 1 milyon 360 bin metrekare alana Ezine Gıda İhtisas OSB’yi kurduklarını anlattı.

Bölgenin Türkiye’nin 297. OSB’si olarak tüzel kişilik kazandığına dikkati çeken Özlü, “Çanakkale Ezine Gıda İhtisas OSB’nin kurucu ortakları yüzde 86 katılım payı ve 13 üye ile il özel idaresi, yüzde 7 katılım payı ve 1 üye ile Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, yüzde 7 katılım payı ve 1 üye ile Ezine Belediyesi’nden oluşuyor.” diye konuştu.

Bakanlık olarak her bölgeye ve şehre, ihtiyacına uygun OSB’ler kurabilmek için büyük gayret gösterdiklerinin altını çizen Özlü, bu konuda detaylı ve titiz çalışma sürecinin ardından karar verdiklerini ve harekete geçtiklerini söyleyerek konuşmasını sonlandırdı.

(Haber Merkezi)

 

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech