Hakkımızda

Amacımız;

Yayın hayatına 1995 yılında başladık. Tek amacımız, halkın, sokağın sesi olmak. Bunun içindir ki büro ve işyeri adresimiz hep aynı yerde olamadı. Oradan oraya savurmaya çalıştılar. İnatla aynı noktada, halkın haklarının korunduğu, kollandığı alanda kaldık. Ne içeri girdik, nede dışarı çıkartabildiler.

Siyaset yapmadık. Elimizden geldiğince doğrunun, haklının yanında olduk. Yalakalık ve yağcılık yapmadık. Yalnızca ve yalnızca gerçekleri yazdık, savunduk. Milliyetçiliğimizden, Devrimciliğimizden, Laiklikten, Allaha olan inancımızdan, çıkarımız olmadan bilerek hiç ödün vermedik. 15 yıllık Hürriyet tecrübesini, Rahmetli Erol Simavi, Çetin Emeç, Hasan Yılmazer, geleneğini, Ustam Hüsnü Okumuş başta olmak üzere Nejat Seçen öğretilerini en yakınımdan en uzağıma uygulamaya çalıştık.

Kısaca, sokağın sesi, kentin rengi, bölgenin dili, halkımızın haklarının savunucusu olduk. Sizlerle büyüdük, sizlerin sayesinde geliştik. Bir bölük ekmeği, bir damla alın terimizi sizlerle birlikte döküp paylaştık.Bunun için biz varız, sizleri de var etmeye söz veriyoruz.

Ali Güngör Yıldız