Kaz Dağları ICMA 2021 adayı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Fazıl Say, yeni eseri Kaz Dağları’nı içeren albümüyle ICMA 2021 Ödülleri aday listesinde.

ICMA 2021 Ödülleri için aday listesi açıklandı. Uluslararası jüri, 2021 Ödülleri için 122 kayıt firmasından çıkan 365 audio ve video kaydını ilk turda aday gösterdi. ”Kategori” ve ”Kayıt Firması” bazında listelenen aday kayıtlarında Türkiye’den de isimler yer aldı. Bu isimlerden biri de yeni eseri Kaz Dağları’nı içeren albümüyle Fazıl Say oldu.

Fazıl Say, haberi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurarak; “Bugün güzel bir haber… Değerli kemancı Friedemann Eichhorn ve Maestro Christoph Eschenbach ile beraber tüm keman eserimi kaydettiğimiz Naxos firmasından çıkan CD Uluslararası ICMA ödülüne aday gösterildi.

CD de ilk keman konçertosu ve yeni eserim Kaz Dağları da var.”

Bir klasik müzik kaydının ancak en az iki jüri üyesince ödüle aday gösterilmesiyle adaylığın belirlendiği, ICMA 2021 Ödüllerine, 2020 yılı içinde çıkardıkları kayıtlarla Türkiye’den ilk turda aday gösterilen isimler şu şekilde; Gülsin Onay Lila Müzik’den çıkan kaydı ile Solo Çalgı kategorisinde, Can Çakmur BIS’den çıkan kaydı ile Solo Çalgı kategorisinde, Emre Yavuz TyxArt’tan çıkan kaydı ile Solo Çalgı kategorisinde, Fazıl Say Naxos’tan çıkan kaydı ile Çağdaş Müzik kategorisinde, Bosphorus Trio Naxos’tan çıkan kaydı ile Oda Müziği kategorisinde, Nihan Devecioğlu ise Accent’tan çıkan kaydı ile Karışık Program kategorisinde aday gösterildi.

Eleme turlarının ardından ICMA Ödülleri finalistleri 15 Aralık 2020’de kesinleşecekken ICMA Ödüllerini kazananlar ise 20 Ocak 2021 tarihinde kamuoyuna duyurulacak. Ödül Töreni ve Gala Konseri Yaron Traub yönetimindeki Liechtenstein Senfoni Orkestrası (Sinfonieorchester Liechtenstein) ev sahipliğinde, 18 Nisan 2021’de Liechtenstein’ın başkenti Vaduz’da gerçekleşecek.

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 18/11/2020, Çarşamba günü yayınlandı, 378 defa görüntülendi
*