11 aylık Ahmet Alp SMA ile savaşıyor

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Biga’da ikamet eden Bahar Güven ve Recep Güven çiftinin çocukları Ahmet Alp’e, 3.5 aylıkken SMA Tip 1 teşhisi kondu. Aile, Ege Üniversitesi Hastanesi’nde, 8 aydır yoğun bakımda olan oğulları için yardım kampanyası başlattı. Anne Bahar Güven gazetemize, “Kimse sağlık konusunda umursamazlık yapmasın” dedi.

Biga’da yaşayan Bahar Güven ve Recep Güven çifti, SMA tip 1 teşhisi konulan 11 aylık çocukları Ahmet Alp için mücadele ediyorlar. 8 aydır yoğun bakımda tedavi gören Ahmet Alp’in ailesi, seslerini duyurabilmek için her yolu deniyorlar. Aile, çok pahalı olan ve Türkiye’de bulunmayan tedavi için kampanya başlattı.

“Tedavimize ulaşabilmek için kampanya başlattık”

SMA hastalığı ile mücadele eden Ahmet Alp Güven’in annesi Bahar Güven, gazetemize açıklamalarda bulundu. Güven, “Oğlum SMA Tip-1 hastası. Bu ölümcül bir kas hastalığıdır. Bunun bir ilacı var ama Türkiye’de yok. Yurtdışında bir tedavimiz var. Ona ulaşabilmek için kampanya başlattık ve destek bekliyoruz. Tedavinin ücreti 2 Milyon 300 bin Euro. Türk parası ile 20 Milyon TL’ye denk geliyor. Diğer aileler gibi kampanya başlattık.

“Benim çocuğum 8 aydan beri yoğun bakımda”

Oğlum 3.5 aylıkken bu teşhis kondu. biz hep üst solunum yolu rahatsızlığı sandık. Bir süre sonra bacaklarını kaldıramamaya başladı. Biz hiç SMA hastalığını konduramadık ama maalesef ki SMA teşhisi kondu. Biz Biga’da yaşıyoruz. Şu anda oğlum Ahmet Alp, İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi görüyor. 8 aydan beri çocuğum yoğun bakımda yatıyor.

“Kimse sağlık konusunda umursamazlık yapmasın”

Beklentimiz, herkes bunu duysun. Hastalık öğrenilsin. Kimse bende olmaz demesin. Evlenen çiftler mutlaka ama mutlaka gerekli testlerini yaptırsınlar. Kimse sağlık sorunları ile ilgili umursamazlık yapmasın” ifadelerinde bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 12/11/2020, Perşembe günü yayınlandı, 379 defa görüntülendi
*