Üç gün sürecek sempozyum başladı

1 ay önce Eğitim Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Rating Academy Koordinatörlüğünde Toplum Haklar ve Araştırmalar Derneği (TOHAD), Bakı Slavyan Üniversitesi, Kültürlerarası Hemşirelik Derneği, Engelli Kadın Derneği, Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği ve Kosova Eğitim Araştırmaları Derneği (KEAD) destekleriyle düzenlenen Uluslararası Dezavantajlı Gruplara Multidisipliner Yaklaşım Sempozyumu açılış töreni online olarak gerçekleşti.

Farklı bilim alanlarına hitap eden endeksli altı adet akademik dergisi bulunan Rating Academy, Türkiye’de ve diğer ülkelerde birçok uluslararası kongre, sempozyum ve sergi düzenliyor. O sempozyumlardan biri olan, alanında uzman pek çok bilim insanının katıldığı Uluslararası Dezavantajlı Gruplara Multidisipliner Yaklaşım Sempozyumu’nun açılış konuşmalarını sırasıyla Sempozyum Başkanı ÇOMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Gülbu Tanrıverdi, Rating Academy Topluluğu Akademik Danışmanı Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Turgay Berksoy, Rating Academy Kurucusu ve Genel Müdürü ÇOMÜ Lapseki Meslek Yüksekokulu Öğr. Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şahin ve ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat gerçekleştirdiler.

ÇOMÜ’nün haberine göre; Dezavantajlı gruplara yönelik farklı tarihsel süreçler içerisindeki yaklaşımlara değinen ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat sözlerini şöyle sürdürdü “Sosyal politikacı olarak bizim bu alanda ele aldığımız en önemli konuların başında dezavantajlı gruplara yönelik yapılan çalışmalar gelir. Bu sempozyumda da önemli bir farkındalık oluşturulacak ve bu alanda yapılan çalışmalar insanlık var olduğu müddetçe devam edecek.”

Alanında uzman pek çok bilim insanın katılımıyla panellerin, atölyelerin ve sözel bildiri oturumlarının yapıldığı sempozyum üç gün sürecek.


Bu haber 24/10/2020, Cumartesi günü yayınlandı, 93 defa görüntülendi
*