ÇOMÜ’ye 8 madalya

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ISIF’20 Uluslararası Buluş Fuarında bir altın, iki gümüş ve beş bronz madalya olmak üzere sekiz madalya almaya hak kazandı. ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat konuyla ilgili, “ Üniversitemiz çok şükür araştırma yolunda önemli adımlar atıyor. Bu yolda katkı sağlayan tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu. Altın madalya alan Doç. Dr. Nükhet Nilüfer Demirel Zorba ise, “Benim ricam, bizlere biraz daha destek olunması” dedi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ISIF’20 Uluslararası Buluş Fuarında bir altın, iki gümüş ve beş bronz madalya olmak üzere sekiz madalya almaya hak kazandı.

Sanayi Teknoloji Bakanlığı, Türk Patent ve Marka Kurumu, Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu, Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı, Avrupa Patent Ofisi ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın destekleri ile gerçekleştirilen ve bu yıl 5.si düzenlenen, dünyanın fazla ziyaretçi sayısına sahip ISIF’20 Uluslararası Buluş Fuarı portföyündeki 10 patent ile katılan ÇOMÜ, 8 madalya kazandı.

“Biraz daha destek olunmasını istiyoruz”
Ödül töreninde altın madalya almaya hak kazanan ve ödül alan tüm akademisyenler adına konuşma gerçekleştiren  Doç. Dr. Nükhet Nilüfer Demirel Zorba “Bu süreçte bize destek olan, bilimsel katkıyı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. Bu buluş yapan diğer arkadaşlarımızla beraber benim bir ricam olacak. Bilim insanlarına ve diğer araştırmacılara şevk vermesi amacıyla bizlere biraz daha destek olunmasını istiyoruz” dedi.

“Araştırma yolunda önemli adımlar atılıyor”
ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, “Üniversite denilince akla ilk araştırma gelir. Üniversitemiz çok şükür araştırma yolunda önemli adımlar atıyor. Bu yolda katkı sağlayan tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum. Sadece bu hocalarımız değil, bütün birimlerimizden aynı heyecanı aynı gayreti görmek istediğimi belirtiyorum. Hedefimiz başarmak, çok nizamlı bir üniversite kurmak, kavganın olmadığı, hasetin olmadığı ama gıptanın olduğu bir üniversite olmak. Bu hocalarımızı gıpta edelim. Haset mekanizmasının olduğu yerde düşmanlıklar artar. Biz diyoruz ki üniversitemizde gıptanın zirvede olduğu ama kimsenin kimseyi kıskanmadığı, kötü duygular beklemediği bir kardeşlik kurumu oluşturalım” ifadelerinde bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 23/10/2020, Cuma günü yayınlandı, 149 defa görüntülendi
*