Yenice’de 3 köye kontrollü karantina

2 ay önce Güncel Sağlık
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Yenice’de 3 köyde, bazı vatandaşların Korona virüs (Covid-19) testi pozitif çıkınca, köylere giriş ve çıkışların kontrollü olarak gerçekleştirilmesine karar verildi.

Yenice’de 3 köyde, bazı vatandaşların Korona virüs (Covid-19) testi pozitif çıkınca, köylere giriş ve çıkışların kontrollü olarak gerçekleştirilmesine karar verildi. Yenice İlçe Hıfzıssıhha Kurulundan yapılan açıklamaya göre, ilçeye bağlı Hacılar, Yeniköy ve Yağdıran köylerinde son 1 hafta boyunca Kovid-19 test sonucu pozitif çıkan hasta sayısında artış görüldü. Bu kapsamda; Yeni köy 1 pozitif 4 temaslı, Hacılar köyünde 3 pozitif, 4 temaslı, Yağdıran köyünde de 2 pozitif, 6 temaslı kişi bulunuyor. Pozitif hastalar hastanede tedavi altına alınırken, temaslı hastaların da köyde izolasyonu sağlanıyor.

3 köye giriş çıkışlar, jandarmanın kontrolünde sağlanırken köylerde testleri pozitif çıkan veya bu kişilerle temaslı olduğu için karantinaya alınan vatandaşların ihtiyaçları ise muhtarlıklar tarafından karşılanacak. Köylerde muhtarlar ve imamlar tarafından sık sık anonslar yapılarak halk, dikkatli davranmaları konusunda uyarılıyor.

Haber Merkezi

 


Bu haber 20/10/2020, Salı günü yayınlandı, 564 defa görüntülendi
*