Başkan Ural, “Yakışmadı Sayın Başkan!”

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti İl Başkanı Naim Makas ile CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural arasında yeni bir gerilim başladı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kafatancıoğlu’nu ziyaret eden Metin Ümit Ural ile ilgili, önce AK Parti İl Başkanı Naim Makas, “Atatürk ismi üzerinden siyaset yapanları kamuoyunun takdirine bırakıyorum” dedi. Sonrasında CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, “Sayın Başkan yakışmadı” değerlendirmesinde bulundu.

 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na, geçtiğimiz gün CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural tarafından bir ziyaret gerçekleşti. Ziyaretten sonra, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, basın açıklamasında bulunarak, “Atatürk ismi üzerinden siyaset yapanları kamuoyunun takdirine bırakıyorum” dedi.

 

Bilindiği üzere, CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, İstanbul’da gerçekleşen bir etkinlikte, konuşması sırasında Gazi Mustafa Kemal dediği için Atatürk diyemedi şeklinde eleştirilmişti.

 

CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural ise, bir gün sonra Makas’a sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi. Ural, “Yakışmadı, sayın Başkan… Hemde hiç yakışmadı. Eceabatlı şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Onur Kıran’ın cenazesinde birlikteydik ve selamlaştık.

 

Bugüne kadar ne bir şehit ailesini ne de bir gaziyi ziyaret etmediğimi söylemeniz, gençliğinize, İl Başkanı olarak size hiç yakışmadı. Ayrıca da kimi nerede nasıl ziyaret edeceğimi size soracak, sorgulatacak değilim. Çanakkale küçük yer. İnsanımız birbirini tanıyor. Siyaseti memur olarak yapmadığını düşünüyordum ama yanılmışım” ifadelerinde bulundu.

 

Tunahan Ünsal


Bu haber 16/10/2020, Cuma günü yayınlandı, 74 defa görüntülendi
*