Turan, “Yatırımların devam etmesi gerekir”

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Biga’da,  geçtiğimiz gün, Çanakkale’nin düzenli üretim yapan firmalarından olan Kobak Süt Ürünleri’nin yeni şubesi açıldı. Biga’da 3.cü, toplamda 11.ci olan şubenin açılışına AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’da katıldı. Turan, açılışta yapmış olduğu konuşmasında, güçlü bir ekonomiye sahip olmak için yatırımların devam etmesi gerekir dedi. Turan ayrıca, “Şehrimize ait markalarımızı arttırmamız” gerekir açıklamasında bulundu.

Biga’da, geçtiğimiz gün Kobak Süt Ürünleri’nin yeni şubesinin açılışı gerçekleşti. Gerçekleşen açılış siyasileri ve STK temsilcilerini bir araya getirdi. Açılışa, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi ve vatandaşlar katıldı.

 “Yatırımlara devam etmek gerekir”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Kobak Süt Ürünleri’nin yeni şubesinin açılışında, “Tüm dünyanın pandemiyle mücadele ettiği bu süreçte firmalarımızın, işletmelerimizin yeni girişimlerde bulunmaları, istihdam oluşturmaları son derece kıymetli. Daha güçlü ekonomilere sahip olmak için kabuğa çekilmek yerine yeni atılımlara ve yatırımlara devam etmek gerekir. Çanakkale’miz de Türkiye’miz de bunu yapıyor.

 “Şehrimizin içinden çıkmış her marka bizim için kıymetlidir”

Şehrimizin içinden çıkmış her marka bizim için kıymetlidir. Her biri bizim için gurur kaynağıdır. AB standartlarında, yüksek teknoloji kullanarak üretim yapan yıldızlaşan markalarımızdan biri olan Kobak firması da faaliyetleriyle bizleri gururlandırıyor.

Kobak Süt Ürünleri, 1987 yılından bu yana Çanakkale Yenice’de peynir üretimi ile faaliyete başlayan, gün geçtikçe büyüyen yerli bir markamız. Bölgemizin en önemli üreticilerinden biridir. Kısa süre içerisinde bölgede ve ülke genelinde önemli bir karşılık bulan, hızlı bir şekilde üretimini ve ürün çeşitliliğini artıran bir firma. Bugün de Biga’mızda 3. toplamda 11. şubenin açılışını gerçekleştiriyoruz.

“Şehrimize ait markalarımızı arttırmamız gerekiyor”

Şehrimize ait markalarımızı arttırmamız gerekiyor. Et, süt üretimimiz, tarımsal üretimimiz iyi durumda. Ancak markamız olmadığı için başka firmalar bunları markalandırıyor. Bizim her konuda kendi markamızı oluşturmamız lazım. Emeğimizin adını neden biz koymayalım? Şehir ekonomisine kattığı değer, oluşturduğu istihdam için Kobak Ailesi’ne teşekkür ediyor; yeni işletmelerinin hemşehrilerimize ve Çanakkale’mize hayırlı olmasını diliyoruz” açıklamasında bulundu.

Özlem Kavuklu


Bu haber 15/10/2020, Perşembe günü yayınlandı, 91 defa görüntülendi
*