Vali Aktaş, “Vatandaşlarımızın taleplerini tek tek dinledik”

1 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Vali İlhami Aktaş, düzenli olarak gerçekleştirdiği köy ziyaretlerine, geçtiğimiz günlerde bir yenisini daha ekledi. Vali Aktaş, Merkez İlçeye bağlı Serçiler, Akçalı, Bodurlar, Fevzi Çakmak ve Kayadere köylerini ziyaret etti. Ziyaretlerden sonra ise Vali Aktaş, “Vatandaşlarımızın istek ve taleplerini tek tek dinledik, devletimizin bize verdiği imkanlar dahilinde karşılaştığımız sorunların çözüme kavuşturulması için gerekli çalışmaları yapacağız” dedi.

Çanakkale Valiliğinin haberine göre; İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Tahsin Saruhan ve Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Karadağ’ın da katıldığı köy ziyaretlerine Serçiler Köyü ile başlayan Vali İlhami Aktaş, burada köy muhtarı Mehmet Ali Uzun’dan köyün genel durumu ve sorunları hakkında bilgiler aldı. Vali İlhami Aktaş, vatandaşlarla da bir süre sohbet ederek sorun ve taleplerini dinledi.

Serçiler Köyü ziyaretlerinin ardından Akçalı Köyü’ne geçen Vali İlhami Aktaş, köy muhtarı İsmail Yılmaz ve köy sakinleri ile bir süre görüşerek sohbet edip köyün genel durumu hakkında bilgi alarak istek ve talepleri dinledi. Ardından Bodurlar Köyü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali İlhami Aktaş, köy muhtarı Recep Yıldız ile köydeki altyapı sorunlarının tamamlanması ve köylerde yaşayan vatandaşlarımızın yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve daha iyi noktalara getirilebilmesi için istişarelerde bulundu.

Bodurlar Köyü ziyaretleri esnasında köy sakinleri ile bir süre görüşerek sohbet eden Vali İlhami Aktaş, köy sakinlerinin taleplerini dinledi. Bodurlar Köyü ziyaretlerinin ardından Fevzi Çakmak Köyü’ne geçen Vali İlhami Aktaş, köyün genel durumu ve sorunları hakkında muhtar İbrahim Bağkazan’dan bilgiler aldı.

Son olarak Kayadere Köyü’nü ziyaret ederek köy muhtarı Mustafa Erol ile bir araya gelen Vali İlhami Aktaş, köyün sorun ve ihtiyaçları hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Vali İlhami Aktaş, Kayadere Köyü sakinleri ile bir süre görüşerek sohbet etti. Kayadere Köyü sakinleri Vali İlhami Aktaş’ı aralarında görmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiler.

Köy ziyaretleri vesilesiyle vatandaşlarımızın karşılaştığı sorunları yerinde görüp tespit ederek, aktarılan konuların bizzat takipçisi olacağını belirten Vali İlhami Aktaş, “Vatandaşlarımızın istek ve taleplerini tek tek dinledik, devletimizin bize verdiği imkanlar dahilinde karşılaştığımız sorunların çözüme kavuşturulması için gerekli çalışmaları yapacağız” dedi.

 


Bu haber 19/11/2020, Perşembe günü yayınlandı, 222 defa görüntülendi
*