“Bu tehdit hepimize yapılmıştır”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili söylemleri, CHP İl Başkanlığını harekete geçirdi. CHP İl Başkanlığı tarafından, dün Cumhuriyet Meydanı’nda konuyla ilgili yapılan basın açıklamasına, belediye başkanları ve ilçe başkanları da katıldı.

Alaattin Çakıcı geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan söylemlerde bulunmuştu. Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden, Alaattin Çakıcı ile ilgili CHP Çanakkale İl Başkanlığı dün, basın açıklamasında bulundu. Cumhuriyet Meydanı’nda, saat 14.00’te gerçekleşen basın açıklamasına Belediye Başkanı Ülgür Gökhan başta olmak üzere ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, İl ve Merkez İlçe yöneticileri ve partililer katıldı.

İl Başkanı Metin Ümit Ural tarafından okunan basın açıklamasında, “Adını zikretmekle, kaleme, harflere ve topluma hakaret kabul edeceğimiz, hicap duyacağımız bir organize suç örgütünün güdümlü ve talimatlı tetikçisinin , Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’ na yönelik, kamuoyunda paylaştığı ölüm tehdidi ve hakaret hepimizi derinden yaralamıştır.

Ülkenin kurucu partisinin ve şimdiki ana muhalefet partisinin genel başkanına, ağza alınmayacak sözler ile hakaretler yapan beyzadeye yönelik olarak, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı tarafından tek bir açıklama yapılmış değildir.

“Devletin çete devletine yaktığı yeşil ışıktır”

Aynı şekilde Cumhurbaşkanının küçük ortağı Bahçeli tarafından da herhangi bir açıklama yapılmamış ve atılan twit ile dava arkadaşımdır denilerek sahip çıkılmıştır..Yine, gece yarısı geç saatlerde televizyon kanallarına bağlanarak açıklamalar yapan İçişleri Bakanımızın da bir açıklamasına henüz tanık olamadık. Bu sessizlik ve tavırsızlık manidardır, bunun adı sahiplenmektir, bunun adı tam anlamıyla hamilik yapmaktır. Bu sessizlik, devletin mafya düzenine ve çete devletine yaktığı yeşil ışıktır.

“Yıpratma ve kanıksatma hareketidir”

CHP olarak “taşların bağlandığı, cezaevi müdavimlerinin salıverildiği” bir tasarrufa fırsat vermeyeceğiz! Tüm bunlar planlı bir yıpratma ve ondan da önemlisi bir kanıksatma hareketidir. Durumdan vazife çıkartacak bir başkası da yarın daha vahim sonuçları olabilecek başka bir fiile başvurursa şaşmamak gerek. Genel başkanımıza yapılan bu tehdit; demokrasiye, hukuka, meşru siyasete ve dolayısıyla halka yani hepimize yapılmış bir tehdittir.

“Bakanımızı ve savcılarımızı göreve davet ediyoruz”

CHP olarak bu olayın takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna ilan ediyor ve bir hapishane kaçkınının, Genel Başkanımıza karşı yaptığı bu ölüm tehdidi ve hakaret dolu söylemine yönelik olarak, İçişleri Bakanımızı ve Cumhuriyet Savcılarımızı göreve davet ediyoruz” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 19/11/2020, Perşembe günü yayınlandı, 223 defa görüntülendi
*