Kulüplerde koronavirüs gerginliği

2 hafta önce Güncel Spor
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Türkiye genelinde, koronavirüs vakalarında artış yaşanırken, Çanakkale’de de ciddi bir şekilde vakalarda artış olduğu biliniyor. Spor kulüplerinde ise birer birer, pozitif sporcuların olduğu kamuoyuna açıklanırken, sporcular ve teknik ekipler ise, kendilerini virüsten korumak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Türkiye’de vakalarda ciddi bir şekilde artış sürerken, spor müsabakaları da seyircisiz ve koronavirüs tedbirleri alınarak devam ediyor. Çanakkale’nin iki temsilcisi Çan Gençlik Kalespor ve Çanakkale Belediyespor ise liglerde her hafta müsabakalar oynuyorlar.

Çan Gençlik Kalespor’da bir sporcunun koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine, kulübün müsabakaları 3 hafta ertelenmişti. Çanakkale Belediytespor’da ise henüz istenmeyen bir haber duyulmadı.

Belediyespor’un maçlarında ise ufak detaylar dikkat çekti. Başantrenör Vedat Mekik ve yardımcı antrenör Sezgin Karpuz’un maç boyunca maskelerini çıkarmadıkları gözlendi. Ayrıca, takım her mola aldığında, sporcuların kolonya ve dezenfektan kullandıkları, topların dahi havlu ve dezenfektan ile silindikleri gözlendi.

Öte yandan koronavirüs tedbirleri kapsamında, topların oyun dışında, sürekli olarak dezenfektan ve havlu ile temizlendikleri görüldü. Spor kulüpleri, artan vakaların olduğu bir ortamda, her hafta sahaya çıkmayı sürdürüyorlar. Pandemi koşullarında ise hem kendilerini virüsten korumaya çalışıyorlar hem de zafer için ellerinden geleni yapıyorlar.

Tunahan Ünsal


Bu haber 17/11/2020, Salı günü yayınlandı, 292 defa görüntülendi
*