Kentlilerin yeni müdürden talepleri var

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz günlerde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koltuğuna Murat Yılmaz atanmıştı. Yılmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak görevine başlarken, vatandaşlarında yeni müdürden talepleri oluştu. Özellikle kentliler, kaderine terk edilmiş eski askeri hastane konusunda girişimlerde bulunulmasını talep ediyorlar.

Geçtiğimiz günlerde, uzun zamandır boş olan ve Kemal Dokuz’dan sonra atama yapılmayan, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne atama yapılmıştı. Çanakkale’nin yeni Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz oldu.

Çanakkale’de vatandaşların, yeni İl Müdürü Murat Yılmaz’dan talepleri oluştu. Bu taleplerin başında ise, acil bir şekilde iyice bakımsız kalan eski askeri hastane geldi. Geçmiş dönemlerde bahçesinde yangın dahi çıkan, tinercilerin barınma alanı olan hastanenin bahçesi ve çevresi, bariyerlerle çevrilmişti. O bariyerler zaman zaman yerlerinden çıkarak oldukça kötü görüntüler oluşturmaya devam ediyor.

Geçmiş dönemlerde röleve çalışması yapılacağı ve bölgenin Çanakkale’ye kazandırılacağı ifade edilmişti. Çanakkaleliler eski askeri hastane binasının ve alanın kent için bir kazanç olduğunu ve bu terk edilmiş görüntüden kurtulunması gerektiğini ifade ettiler.

Tunahan Ünsal


Bu haber 17/11/2020, Salı günü yayınlandı, 191 defa görüntülendi
*