Turan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile KKTC’deydi

2 hafta önce Güncel Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 37. kuruluş yıldönümü dolayısıyla, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın davetine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile iştirak etti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’de Kıbrıs’a giden heyet arasındaydı. “Kıbrıs bize tarihin emanetidir.” diyen Turan, “Haklı olduğumuz davalarda gösterdiğimiz dirayet ve kararlılık, tarihi başarıları beraberinde getiriyor” açıklamasında bulundu.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin, 37. kuruluş yıldönümü dolayısıyla KKTC’de törenler düzenlendi. Düzenlenen törenlere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve beraberlerindeki heyet ile katıldılar.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, KKTC’nin 37. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın davetine icabetle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve beraberlerindeki heyet ile yaptıkları Kıbrıs ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Kıbrıs bize tarihin emanetidir” diyen Turan, “Haklı olduğumuz davalarda gösterdiğimiz dirayet ve kararlılık, tarihi başarıları beraberinde getiriyor.” şeklinde konuştu.

Kıbrıs ziyaretinin anlamlı ve kıymetli bir mesaj olduğunun altını çizen Turan sözlerini şöyle sürdürdü; “KKTC’nin 37. kuruluş yılı törenlerine büyük bir onur ve heyecanla katılmak üzere Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Devlet Bahçeli ile yüreğimizin bir parçası olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeydik. Görüşmelerden sonra 46 yıl sonra kademeli olarak açılan Kapalı Maraş’ı ziyaret ettik. Bilindiği üzere; kararlılık, dirayet ve cesur adımlar Maraş’ta 46 yıllık hasreti sona erdirmişti.

Ardından Türkiye tarafından 45 gün gibi kısa sürede yaptırılarak Kıbrıslı kardeşlerimizin hizmetine sunulan Lefkoşe Acil Durum Hastanesi’nin açılış törenine katıldık. Tarihin emaneti Kıbrıs, milli davamız ve kırmızı çizgimizdir. Kıbrıs Türklerinin haklarını ve Doğu Akdeniz’deki uluslararası hukuktan doğan haklarımızı korumakta kararlıyız. Bu vesileyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 37. yılını bir kez daha kutluyor; tüm aziz şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla yad ediyor; kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

 


Bu haber 16/11/2020, Pazartesi günü yayınlandı, 189 defa görüntülendi
*