Dezenfeksiyon çalışmaları hız kazandı

2 hafta önce Güncel Koronavirüs
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Koronavirüs vakalarının artması ile birlikte, Çanakkale Belediyesi tarafından düzenli olarak kent genelinde sürdürülen dezenfeksiyon işlemlerinin hızlandığı görüldü. Belediye tarafından kentteki ortak kullanım alanları düzenli olarak dezenfekte edilmeye devam ediyor.

Çanakkale Belediyesinin haberine göre; Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından salgın hastalık riski nedeni ile kent genelinde gerçekleştirilen rutin dezenfeksiyon çalışmaları hız kesmiyor.

Pandemi sürecinin başından itibaren aralıksız olarak gerçekleştirilen dezenfeksiyon çalışmaları kapsamında ekipler, kent yaşamının olumsuz etkilenmemesi amacı ile kentllilerin yoğun olarak kullandığı alanlarda genel dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi.

Kent genelinde düzenlenen dezenfeksiyon çalışması doğrultusunda ekipler, Çanakkale Belediyesi hizmet binalarının yanı sıra kentlilerin yoğun olarak kullandığı banka ATM’lerini de dezenfekte etti.

Öte yandan kentin farklı noktalarında dezenfeksiyon çalışması gerçekleştiren ekipler, Fevzipaşa Mahallesi’nde de dezenfeksiyon çalışması düzenledi. Mahalle sakinlerinin salgın hastalık riski nedeni ile olumsuz etkilenmemesi amacı ile cadde ve sokaklar dezenfektan içeren köpüklü sular ile yıkandı.

 


Bu haber 16/11/2020, Pazartesi günü yayınlandı, 95 defa görüntülendi
*