Burs Başvuruları için son tarih 20 Kasım

2 hafta önce Eğitim Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine yönelik verilen öğrenim yardımları için başvurular devam ediyor. Başvurular, 20 Kasım 2020 Cuma günü saat 17.30’da son bulacak.

Çanakkale Belediyesi’nin web sitesinden yapılan duyuruda; “2020/2021 eğitim öğretim döneminde, öğrencilerimize destek olunması amacıyla başlatılan öğrenim yardımları için gerekli olan belgeler aşağıda belirtilmiş olup Öğrenim Yardımı hakkında bilgi almak için Çanakkale Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurabilirsiniz. (444 17 17/1126)” denildi.

Başvuru için gerekli evraklar ise şu şekilde sıralandı; “Bir (1) adet vesikalık fotoğraf, İkametgâh (Anne ve/veya Babaya ait), Matbu Başvuru Dilekçesi, Matbu Form (Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüğüne, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığına, Hüseyin Akif Terzioğlu Vakfına, Belediye Emlak ve Çevre Temizlik Şefliğine onaylatılacaktır.) Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Öğrenim Belgesi, Ailede çalışan bireylere ait aktif SGK dökümleri+ Maaş Bordrosu, Tahkikat formu (Kurum tarafından yerinde inceleme yapılacaktır.)

Öğrenim yardımı başvuru koşulları ise şu şekilde; T.C vatandaşı olmak, öğrencinin ailesinin Çanakkale merkez (Mücavir Alan) ikamet ediyor olması, öğrencinin sınıf tekrarı yapmamış olması, öğrencinin KYK’dan ya da KYK aracılığıyla herhangi bir kurumdan ”Öğrenim Kredisi” ya da ”Burs” almıyor olması, öğrenim süresi boyunca ”Kayıt Dondurma” işleminin yapılmamış olması (Rapor gerektiren olağanüstü sağlık sebepleri dışında),devlet üniversitesinde okuyor olmak veya Vakıf/Özel üniversitede yüzde yüz burslu okuyor olmak, Önlisans veya Lisans öğrencisi olmak, normal öğrenim süresi içinde eğitimine devam ediyor olmak.

Öğrenim yardımına başvuru yapamayacak öğrenciler ise açık öğretimde okuyan öğrenciler, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri, uzaktan öğretim görenler ve yurt dışında okuyanlar olarak sıralandı.”

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 14/11/2020, Cumartesi günü yayınlandı, 241 defa görüntülendi
*