Sigara yasağı olan alanlar belirlendi

3 hafta önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararları ile Çanakkale’de maskenin indirilip sigara içilmeyecek alanlar belirlendi. Ayrıca 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için gün içerisinde saat 10.00-16.00 arasında sokağa çıkabilmelerine, bu saatler dışında sokağa çıkmamalarına karar verildi.

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile Çanakkale’de sigara içilmeyecek alanlar belirlendi. Bu alanlar; Kordon (Kayserili Ahmet Paşa Caddesi) ve sahil bandı, İskele Meydanı, Yeni Kordon ve sahil bandı, 17 Burda AVM içi açık alan, Cumhuriyet Meydanı, Yalı Caddesi, Fetvane Sokak, İnönü Caddesi, Demircioğlu Caddesi, Atatürk Caddesi, Troya Caddesi, Halk Bahçesi, Eski Balıkhane Sokak, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı Binası ve çevresi, Kepez Meydan Sokak, Kepez Rauf Denktaş Caddesi Mehmet Akif Ersoy Hastanesi Bölgesi, Güzelyalı Sahil Bandı, Güzelyalı İzmir Caddesi, Dardanos Mahallesi Sahil bandı, Işıklar Köyü, Kumkale Atatürk Caddesi, Pazar yerleri, Meydanlar, Köy meydanları, Park/Bahçeler, Toplu taşıma durakları ve okul giriş-çıkışları.”

Ayrıca alınan karar kapsamında, 65 yaş ve üzeri vatandaşların saat 10.00-16.00 arasında sokağa çıkabilecekler.  Diğer saatlerde çıkamayacaklar.

Haber Merkezi

 


Bu haber 12/11/2020, Perşembe günü yayınlandı, 121 defa görüntülendi
*